Tolga ağabey iyileşene kadar yırtıkla da olsa oynayacağım

Kartal'ın başarılı kalecisi Cenk Gönen, sakatlıklara meydan okuyor

FUTBOL 30.11.2014 - 10:50 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Beşiktaş’ta gündeme Cenk Gönen damga vurdu. Fenerbahçe derbisinden bu yana takımdan ayrı olan Tolga Zengin’in yokluğunda kaleyi devralan ve başarısıyla öne çıkan genç kalecinin göğüs kasında yırtık tespit edilmesi teknik ekibi şoke etti.

 

Aslında perşembenin gelişi, çarşambadan belli olmuştu. Asteras maçı öncesi yapılan ter idmanında göğüs bölgesinde acı hisseden Cenk, doktor kontrolünden geçirildi. Kulüp doktoru Ertuğrul Karanlık, kolun göğüse yapışma noktasında sıkıntı olduğunu belirterek, “Oynaman riskli. Sıkıntılı bir bölge ve yırtık oluşabilir. Kararı sana bırakıyorum” dedi. Tolga Zengin’in de yokluğunda takımı yalnız bırakmayan Cenk, “Ben fedakarlık yaparım” dedi ve sahaya çıktı, takımının UEFA Avrupa Ligi’nde tur atlamasında pay sahibi oldu.


AMELİYATLIK OLABİLİR


Ancak sakatlık konusunda ‘korkulan’ başa geldi. Göğüs bölgesinde artan ağrılar üzerine antrenmana çıkmayan Cenk Gönen, Acıbadem Fulya Hastanesi Sporcu Sağlığı Merkezi’ne götürüldü. Çekilen MR’da başarılı file bekçisinin göğüs kasında 2. derece yırtık tespit edildi.

 

Tolga’nın yokluğunda Cenk’in de en az 10 gün dinlendirilmesi gerçeği, Beşiktaş’ı zorlu maçlar öncesinde tedirgin etti. Ancak Cenk, teknik ekip ve doktorlarla bir görüşme yaparak fedakarlık konusunda sınır tanımadığını gösterdi. Tecrübeli eldiven, “Tolga ağabeyin arkasında aylarca görev bekledim. Şimdi formayı bulmuşken bırakamam. Tolga ağabey iyileşene kadar yırtıkla da olsa oynayacağım” diye konuştu. Doktorların, “Yırtık ameliyatlık hale gelebilir” uyarasına karşın Cenk’in yarınki Karabük maçında forma giyeceği öğrenildi.


SAĞDA ROTA DEĞİŞİYOR


Devre arasında takımdaki sağ bek eksiğini gidermek isteyen Beşiktaş’ta Martin Linnes zora girdi. Molde’nin sürekli fiyat artırması SiyahBeyazlı yöneticilerin rota değiştirmesine neden oldu. Kartal’ın teknik direktörü Bilic’in “İstiyorum” dediği Dinamo Zagreb’ten Ivo Pinto ve Çek Milli Takımı’nın yıldızı Kaderabek üzerinde durduğu öğrenildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@