TFF'nin Beşiktaş'ın evinde oynayacağı müsabakaların belirlenmesi konusunda sezon başından bu yana kendi talimatlarını çiğnediği ortaya çıktı.

Bu sezon Beşiktaş'ın ligde ve kupada evinde oynayacağı müsabakaların yeri konusunda yaşanan kaos beraberinde ilginç bir komedi getirdi.

Futbol Federasyonunun Beşiktaş'ın evinde oynayacağı maçların yerini adeta son dakikada belirlemesinin kendi talimatlarına aykırı olduğu ortaya çıktı.

TFF'nin Spor Toto Süper Lig ve Türkiye Kupası Müsabakaları talimatlarında yer alan "Stadyumların tespiti" başlıklı maddede "Müsabakanın oynanacağı yer en geç 15 gün önceden belirlermek zorundadır" demesine karşılık Beşiktaş'ın müsabakalarını adeta son dakikada belirleyerek talimatlarını çiğnediği belirlendi.

Örneğin Beşiktaş'ın Çaykur Rizesporla oynayacağı kupa maçının müsabakaya bir-iki gün kala belirlenmesinin TFF'nin kupa statüsünün "(4) Stadyumu onarıma alınan ve yeni dönemde stadyumu açılmayan takımlar, fikstüre göre kendi stadyumunda yapacağı müsabakaları oynamak üzere TFF tarafından kabul edilecek bir stadyum bulmak zorundadırlar" ve "(5) Müsabakalarını oynayacakları stadyumu değiştirmek isteyen kulüpler, taleplerini müsabakanın oynanacağı günden en geç 15 gün önce TFF’ye bildirmek zorundadırlar" maddelerine aykırı olması dikkat çekti.

Beşiktaş'ın ligde ve kupada evinde oynayacağı müsabakaları karşılaşmalara en geç 15 gün kala TFF'ye bildirme zorunluluğu olmasına karşılık TFF'nin bu talimatı ihlal etmesi "Bu talimatlar kim için?" sorusunu bir kez daha gündeme getirdi.

İŞTE O TALİMAT MADDELERİ

2014 – 2015 SEZONU

TÜRKİYE KUPASI MÜSABAKALARI STATÜSÜ

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta ilk dakikalarda sakatlık şoku Beşiktaş'ta ilk dakikalarda sakatlık şoku

MADDE 4 – STADYUMLARIN TESPİTİ

(1) Stadyum temin etme yükümlülüğü münhasıran kulüplere aittir.

(2) Takımların müsabakalarını gösterdikleri stadyumlarda oynaması TFF’nin onayına tabidir.

(3) TFF tarafından belirlenen talimatları, ölçütleri yerine getirmeyen ve istenilen belgeleri ibraz etmeyen kulüplerin göstermiş olduğu stadyumlarda müsabaka oynatma yetkisi TFF’ ye aittir.

(4) Stadyumu onarıma alınan ve yeni dönemde stadyumu açılmayan takımlar, fikstüre göre kendi stadyumunda yapacağı müsabakaları oynamak üzere TFF tarafından kabul edilecek bir stadyum bulmak zorundadırlar.

(5) Müsabakalarını oynayacakları stadyumu değiştirmek isteyen kulüpler, taleplerini müsabakanın oynanacağı günden en geç 15 gün önce TFF’ye bildirmek zorundadırlar.