TFF yönetimi Beşiktaş Kasımpaşa maçını tartışmaya devam ediyor.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta neler oluyor? Vida, Welinton ve Souza'dan akıl almaz hatalar Beşiktaş'ta neler oluyor? Vida, Welinton ve Souza'dan akıl almaz hatalar
Beşiktaş Kasımpaşa arasında oynanan karşılaşmada bir taraftarın sahaya girmesi,Kasımpaşa'lı futbolcunun topu eliyle tutması, futbol gündemini bir hayli meşgul etmişti.


Zekeriya Alp karşılaşma sonrası açıklamaları Beşiktaş camiasından büyük tepki gördü.
Beşiktaş'lı yöneticiler de hakem ve temsilcilerle konuşmak için soyunmaodası koridorlarına girdi. Maç sonra Beşiktaşlıyöneticiler temsilciler ve hakem Barış Şimşek'le görüşmek isteyen Ahmet Kavalcı'ya maçın hakemi Barış Şimşek görüşmek istemedi.


Şimdi merak edilen konu ise maçın ne olacağı. Bu kararı TFF yönetimkurulu verecek. Beklenen 3-0 Beşiktaş'ın veya maçın tekrar oynanması...


Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman olaylı maç sonrası basın toplantısında, Barış Şimşek'in kural hatası yaptığını iddia eden Orman, şunları söyledi.


"Hakem, rakip oyuncu top elindeyken ve topla bizim oyuncumuzuengelledikten sonra düdük çalmıştır. Hakem raporunda bunun değiştiğigözlemlenmektedir. Görüntüler ortada. Hakem maçtan çıkar, açma ve germehareketlerinden sonra masajını olur ve ardından duşunu alır.

O günle alakalı normal raporunu yazar.Normal sarı kartları, kırmızı kartları yazar. Bir gün sonra kulüptenitiraz geldikten sonra hakemden ek rapor istenir.


Bizim maçımızda ne hikmetse 90 dakikabitmiş, 30-40 dakika içinde rapor yazmıştır. Kendisi için kural hatasıolmayan, normal bir şeyi yazmıştır. Dünyanın neresinde görülmüş, MHKBaşkanı çıkmış kanallara, hakemin kararının arkasında olduğunu veverdikleri kararın doğru olduğunu ifade etmiştir."


Fikret Orman, kulüp olarak yasal itirazlarını yapacaklarını ve maçın tekrarlanması gerektiğini dile getirdi.