TFF eski üyesinden flaş açıklamalar!

TFF eski yönetim kurulu üyesi Yaşar Aşçıoğlu, Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programında konuştu.

FUTBOL 27.04.2018 - 17:51 21.04.2021 - 23:53 Kartal Bakışı

TFF'nin kararını eleştiren Aşçıoğlu, "Türk futbolu böyle yönetilirse Türkiye 2024'ü unutur. 9 ay önce istifa etmeseydim. Derbi kararının ardından istifa ederdim" dedi.

'TFF, baskı altında kalıyor'

Sözlerine olaylı derbiden sonra alınan, 57. dakikadan sonra devam kararını değerlendirerek başlayan Yaşar Aşçıoğlu, "Burada bir şiddet var. Şiddet mi önemli, şiddetin gücü mü? Burada ceza gerektirecek hareketler var, bundan dolayı maç tatil edildi. Bana göre adaletli bir davranış değil. TFF, adalet duygusundan mahrum yönetilmeye devam ediyor. İyi ki istifa ettim. Ben 9 ay önce istifa etmeseydim, bu karardan sonra istifa ederdim. TFF, baskı altında kalıyor. Türk futbolu iyi temsil edilemiyorsa ve yurt dışında da başarılı değilse federasyonun değişmesi yönünde bir tutum sergileyelim. Yapılacak olan bu" dedi.

'Sonuç; maç 3-0 Beşiktaş'ın lehine olmalıydı'

Son yaşanan olayların Türk futboluna bir şey kazandırmayacağını belirten Aşçıoğlu, "Fenerbahçe çok güzide bir kulübümüz. Ben Trabzonsporlu olarak Fenerbahçe'ye her zaman saygı duyuyorum. Birisi çıkıyor. Bu kişi Aziz Yıldırım. Şenol Güneş ve Beşiktaş camiasını yerden yere vuruyor. Bu tutumlar, Türk futboluna bir şey kazandırmaz. Trabzonspor - Sivasspor maçında da aynı benzer bir durum oldu. Maç tatil edildi. Maç devam edilir kararı alındı, Sivasspor tahkime başvurdu ve maçı hükmen kazandı. Burada sonuç; maç 3-0 Beşiktaş'ın lehine olmalıydı" ifadelerini kullandı.

'Cüneyt Çakır, adaletsiz davranıyor'

Mete Kalkavan'dan övgü dolu sözlerle bahseden Yaşar Aşçıoğlu, "Mete Kalkavan, adaletli davrandı. Cüneyt Çakır, adaletsiz davranıyor. Fenerbahçe - Başakşehir maçında Ali Yıldırım ve Aziz Yıldırım Çakır'a hakaret ediyor. Bunlar gözlemci raporunda var ama Cüneyt Çakır'ın raporunda yok! " ifadelerini kullandı

'Türk futbolu böyle yönetilirse, Türkiye 2024'ü unutur'

Aşcıoğlu, "Mahmut Uslu, bir Fenerbahçe maçında yanımızda bizlere hakaret ediyor. Gözlemciden raporu istedim. O hakaret yoktu. Sordum, 'duymadım' dediler. Türk futbolu böyle yönetilirse, Türkiye 2024'ü unutur" açıklamasında bulundu.

Ajansspor

Gelişmelerden Haberdar Olun

@