TFF Doping Kurulu, Beşiktaş’a yaptığı ani doping testinden sonra görevini bıraktı. Kurul, sadece bir üyenin kendi inisiyatifiyle Beşiktaş’a gitmesini doğru bulmadığı için görevi bıraktı.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'a İspanya'dan golcü transferi: Joselu Beşiktaş'a İspanya'dan golcü transferi: Joselu
Beşiktaş şampiyonluğun ilan edilmesi beklenen Osmanlı maçına konsantre olmuşken, önceki gün doping baskınıyla sarsıldı. TFF Doping Kurulu, Sosa, Gomez, Beck, İsmail, Oğuzhan ve Atiba’dan numunesi aldıktan sonra gelen tepkiler üzerine istifa etti. Karar nasıl alındı?
OSMANLI SORARSA DİYE

Kurul, Beşiktaş-Osmanlı maçını önemli maç sayıp başkentlilere doping kontrolü kararlaştırdı. İstanbul’daki bir üye, “Osmanlı ‘Neden sadece bizden numune aldınız’ diyebilir. Beşiktaş’a da gidelim” diyerek, Ümraniye’nin yolunu tutar. 
İlişkili Haber

Fikret Orman: Ünal Aysal gibi değilim!

Ancak sonrasında oluşan infialden sonra kurul üyeleri, “Ortada bir kurul kararı olmaksızın, sadece bir üyenin kişisel kararıyla Beşiktaş’a gidilmesi doğru değildi” diyerek, istifa kararı alır. 

CEZA GELiRSE NE OLUR

1- Doping kontrolüne habersiz gidilmesi ve kurasız olarak oyuncu seçilmesi doğru mu?
Evet. Kurul üyeleri habersiz gidebilir ve kurasız, isim vererek de oyuncudan numune alabilir.

2- Kurul istifa ettiğine göre, numuneler de geçersiz mi?
Hayır. Numuneler Almanya’daki laboratuvara gönderilecek. Sonuçlar da geçerli olacak.

3- Doping çıkarsa ne olur?
Birden fazla olursa puan da silinebilir ama inisiyatif TFF’de. 

4- Ceza çıkarsa hangi sezon uygulanır?
Sonucun bu sezona yetişmesi zor. Sonuçlar ligin tescilinden sonra gelirse olası cezalar muhtemelen gelecek sezona bırakılır.
İlişkili Haber

Fikret Orman kongre üyesini yumrukladı!

FİKRET ORMAN TELEFONA SARILDI

Beşiktaş’ı şoke eden doping kontrolünü öğrenen başkan Fikret Orman, adeta küplere bindi. Hemen telefona sarılan Orman, TFF İcra Kurulu Üyesi ve İdari İşler Sorumlusu Cengiz Zülfikaroğlu’nu arar ve “Anlamıyorum, siz bize haber dahi vermeden oyuncularımıza böyle bir şeyi nasıl yaparsınız” der. Ancak Zülfikaroğlu da olayı Orman’dan öğrenmiştir. TFF yöneticisi, “Böyle bir uygulamadan haberimiz yok” diyerek, hemen TFF Başkanı Yıldırım Demirören’i arar. Ve Başakşehir’in milli kalecisi Volkan Babacan’dan da doping numunesi alındığı ortaya çıkar. TFF, kurulun yönetim kararı almaksızın bireysel inisiyatiflerle hareket etmesine tepki gösterir. Kurul üyeleri de usulen yapılan hatalar nedeniyle Demirören’e istifasını sunar ve başkan da kabul eder. 

Kaynak: Hürriyet