'TFF Büyük Baskı'

"FIFA oyun kuralları, Kasımpaşaspor futbolcusuna kırmızı kart ve Beşiktaş lehine penaltı vermesi gerekirken, 'KURAL HATASI' yapmıştır

ÖZEL 23.12.2013 - 11:55 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı
Olaylı Kasımpaşa maçından sonra itiraz eden Beşiktaş yönetimi TFF çok öfkeli.Yaşananlar, tartışmaya bırakmayacak şekilde açık ve nettir. Müsabakahakemin bu pozisyonda hiç bir sekilde takdir hakkı yoktur.


TFF FutbolTalimatnamesinin 22 (ğ) bendinde şu vardır: TFF, müsabakalar içinçıkardığı düzenleme hükümlerinin müsabaka sonucuna etki edecek şekildeihlal edilmesi.


Yukarıda ayrıntılarıyla açıklandığı üzere anılanhareketin aykırı olması ve aykırılığın mevcut olması nedeniyle, 22(ğ)'ye göre Kasımpaşa Spor Kulübü'nün Hükmen yenik sayılmasını öncelikletalep ediyoruz." Bu hususlar kabul görmez ise Beşiktaş'ın yazılıtalebinde, "Hakemin yaptığı 'kural hatası' sonucu Donk oyundan ihraçedilmemiş, rakip takım müsabakayı 10 kişiyle oynaması gerekirken 11kişiyle tamamlamıştır. Kural hatasının yapıldığı sırada Beşiktaştakımını atak halinde ve gol pozisyonunda olması, oyuncunun müdahalesive verilmeyen penaltı kararı dikkate alındığında; kural hatasınınmüsabakanın maçın sonucuna etki ettiği konusu tartışılmazdır. Bunedenlerle 'maçın tekrarını' istiyoruz" denildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@