Tercüme hatası

Kartal’ın yıldızı Sosa, takımını başarı olarak rakipleri Real Madrid ve Barcelona’nın gerisinde kalan Atletico Madrid’e benzetmediğini, tercüme hatası yapıldığını söyledi. “Ben sadece geçen yıl onlara şampiyonluğu getiren çalışma azminin bizimkiyle ö

FUTBOL 01.12.2014 - 08:20 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Beşiktaş’ın Arjantinli futbolcusu Jose Sosa’nın “Beşiktaş, Atletico Madrid’e benziyor” açıklamaları gündeme oturmuştu. Başarı olarak Real Madrid ve Barcelona’nın çok gerisinde olan Atletico Madrid’i Siyah- Beyazlılar’la özdeşleştirdiği yorumları yapılmış, taraftarlar da futbolcuya büyük tepki göstermişti.

 

TÜM SIKINTILARA RAĞMEN...

 

Ancak Sosa, olaya açıklık getirdi. Beşiktaş’ı Atletico ile özdeşleştirmek, Türkiye’deki rakiplerini de Real Madrid ile Barcelona’ya benzetmek anlamına gelecek hiçbir ifade kullanmadığını belirten Sosa “Beşiktaş’ın Fenerbahçe ve Galatasaray’ın gerisinde kaldığını ima etmedim.

 

Tercüme hatası olmuş. Ben sadece, stadımızın olmaması ve ekonomik sıkıntılara rağmen hırs ve azimle çalışmamızın Atletico’nun azmiyle örtüştüğünü kastettim. Çünkü Atletico, Barcelona ve Real Madrid gibi imkanları olmamasına karşın geçen yıl rakiplerinin kat kat üzerinde çalışarak şampiyonluğu kazandı” ifadelerini kullandı.

 

VODAFONE ARENA'YI BEKLİYOR

 

Sosa, İnönü Stadı’nın futbolcuları ateşleyen ortamına da değindi. İnönü Stadı’nı “Ben maalesef göremedim” diyerek anan futbolcu, sözlerini şöyle noktaladı: “Ama takım arkadaşlarımdan duyuyorum, İnönü’nün atmosferi benzersizmiş. Arkadaşlarım, Vodafone Arena yapıldığında da aynı ortamın oluşacağını söylüyorlar. Bu nedenle Vodafone Arena’nın açılmasını sabırsızlıkla bekliyorum.”

 

 

Özgür SANCAR- BUGÜN GAZETESİ 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@