Öncelikle dün geceki sonuç için iyidir diyemeyiz. Kıyamet çavuşu değil; Teknik adam olarak hatırlatıyorum... Şampiyonluk şansını eline geçirmiş ve avantajını böylesine acemi ve lider takım yapısına yakışmayan biçimde sürdüremeyiz. Bir kaç futbolcuda ve onlara tahammül eden rahat zihniyetle avantajımızı koruyamıyor ve bunu da acı biçimde herkese yaşatıyorsak bir şeyler eksik demektir. Yabancı olsun diye alınan ve bana göre müstamel olan iki futbolcu Beşiktaş'a zararlı oldu. Kalecilerimiz ayaklarını iyi kullanamıyorlar. Anlamsız  bir ıska malum kişi ile ortak hata sonucu puanımızı yuttu. Sol kanadımız son yarım saatlerde fizik güçsüzlük ve pozisyon almadaki yetersizlik nedeni ile yol geçen hanı. Quaresma ne kadar oynarsa oynasın takıma gol ve oyunun direnci adına hiç bir şey vermiyor!Şampiyonluk göze hoş gelen futbol sürecini çoktan geçti. Defalarca yazdım, konuştum ve Öğretmen ile  futbolculara sahip çıktım ve çıkacağım ama bu amatör ve acemice hatalara suskun kalacağım, yanlışları söylemeyeceğim demek değildir. 90 dakikada olması gerekenler şu süreçte eksik olunca sırıtıyor ve puanlara kan doğranıyor. Ben başarı adına uyarmak isterim hata örtmek gibi bir tavrım yoktur. Bazen sonuç iyi de olsa yanlışları görmezden gelmek söylememek takıma kötülüktür.


 Sayın Meslektaşım;
Kalan karşılaşmalarında gol üstüne gol  atmak yerine, attığı golün değerini bilen ve ,onu üç puan adına koruyamayan bir eksik yapı dikkat çekiyor. Oyunun önemli anlarına konsantre olmayan bazı futbolcularımız var. Üç puan için oynayan, atak ve savunmayı iyi yapan, iki yönlü futbolcuların fizik kaliteleri ve agresif futbol yapısı takımı şampiyon yapar. Dün gece öylesine ucuz goller yedik ki bilmeyen birisi takımı  ilk kez izlese bizim lider olduğumuza inanmaz. Zeybek gibi kollarını açıp oynayan rahat, yumuşak Stoperle ve topu uzaklaştıramayan, ıska geçen pozisyon hatası yapan kalecilerle çok kolay gol yiyor takımımız! Aşırı derinlik vererek ceza alanı üstünde oynayan savunma dörtlüsü ile orta alan boşluğuna  sadece Atiba'nın fizik gayreti yetmiyor. Tek ön libero ile özellikle son yarım saat zorlanıyorsun. O zaman da baskı yetersiz ve eksik oluyor. Takımda konuşma eksikliği var. Kalemize beş kere gelen ve üç gol atan bir forvetin rahatlığını görmeli ve durdurmalıydık! Oyunun kontrolu bizde diye, galip gelmemiz kesin olamaz. Bu ligin en çok gol atan ve en kısa sürede golü bulan becerikli golcüleri duruma el koysa da sonucu kurtaramıyorsak takım oyununda ve özellikle  savunma görevinde eksiklik ve de kişisel oyunda hatalar var demektir. Kulübede bunu çözecek futbolcun olmalı ve oyuna el koymalıdır. Oyun sadece üçüncü bölgede paslaşma becerisi ile kazanılmaz! 
Puan garantisi için öne geçtikten ve oyun sürecinin bölümlerinde "Tedbir" göremiyoruz. İç uyarı ve iletişim eksik olunca telaşa dönüşen bir durum takıma "Rakip" oluyor. Şu veya bu futbolcu demiyorum ama sonuçta oyunun sadece üç puan gerçeğine odaklanması şart. Rakip bizim hata ve değişmeyen oyun yapımızın boşluklarını kişisel analizle çözüp üstümüze gelince puan kaybediyoruz. İlk yarıda kaybettiğimiz takıma karşı ve Kasımpaşa maçındaki görüntümüz böyle .
Önümüzde kalan karşılaşmalarda mutlaka galip gelme mecburiyeti ile oynamak veya rakibin puan kaybını beklemek zorunda kalmak aşırı stress getiriyor takıma. Öz güven daha çok koşmak ve aşırı istekle kazanılır..

Kaptan Tolga ve Günay'ın iki vuruş yapamaması sonucu yediğimiz gol bizim için ne kadar yanlışsa, Delgado ve İsmailin oyun içindeki pozisyon hataları da hedefimizi tehlikeye sokuyor. Necip, Tosiç, Veli, Tolgay, Töre, Cenk, Kerim iyi kullanılırsa yangını söndürmeleri gereken yerde göze hoş gelmese de takımın sigortası olurlar.Dün gece Akhisar karşısında futbol ilahı bize çok büyük bir uyarı gönderdi Bu son mektuptu! Geçmiş yıllarda yaşanılan acı sonları artık görmek istemiyoruz. Beşiktaş büyük takımdır. formasının getirdiği gücü ve avantajı Romantizm ile karıştırmayalım. Çünkü bir kez daha "Hak verilmez söke söke alınır" gerçeğine odaklanmak zorundayız. Kalan  zor maçları da alarak şampiyon olmak istiyoruz. Mazeretler kabul görmeyecektir! Şimdiden başarılar.