Beşiktaş, Avusturya Wien'in yıldız adayı Tarkan Serbest'i gündemine aldı. Siyah-Beyazlılar, Türk Milli Takımı’nın kadrosuna ilk kez alınan 24 yaşındaki ön liberoyu transfer ederek hem takımı güçlendirip hem de ekibi gençleştirmek istiyor.

Gözden kaçırmayın

Asano transferinde Nagatomo desteği Asano transferinde Nagatomo desteği

Beşiktaş, yeni sezona daha genç bir kadroyla başlamak için düğmeye bastı. Bu doğrultuda çalışmalarını sürdüren Siyah-Beyazlılar’ın son olarak gündemine Avusturya Ligi ekiplerinden Avusturya Wien’in başarılı oyuncusu Tarkan Serbest’i aldığı öğrenildi. Türkiye Milli Takımı’nın İran ve Rusya’yla oynayacağı hazırlık maçlarının kadrosuna dahil edilen 24 yaşındaki futbolcu için yönetimin bir süredir Avusturya Wien’le pazarlık halinde olduğu ortaya çıktı. Yönetimin, hem genç olması hem de maliyetinin düşük olması sebebiyle bu isme yatırım yapmayı planladığı kaydedildi.

Avrupa Ligi deneyimi var

Kulübüyle 2021 yılına kadar sözleşmesi bulunan deneyimli isim, ön libero hattına ek olarak; orta sahanın ortası ve stoper bölgelerinde de görev yapabiliyor. Geçen sezon takımında 40 maça çıkan Serbest, rakip fileleri 1 kez sarsmıştı. Avrupa Ligi deneyimi de bulunan yıldız adayı, son iki sezonda Kupa 2’de toplamda 22 mücadelede forma giydi.

Fanatik / Gökmen Özcan