Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Umut Güner, yapımı süren Vodafone Arena ile ilgili konuştu.

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Umut Güner, yapımı süren Vodafone Arena'nın Türkiye'nin en modern ve en yüksek teknolojiye sahip stadı olacağını söyledi.

Güner, siyah-beyazlı kulübün aylık resmi yayın organı Beşiktaş Dergisi'nin ocak sayısında yer alan röportajında, BJK İnönü Stadı'nın Beşiktaşlılar için çok büyük anlam ifade ettiğini belirterek, şunları kaydetti:
"Tüm değerlerini ve önemini göz önünde bulundurarak, günün ve öngörebildiğimiz geleceğin tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir proje hazırladık. Sırf kulübümüzün değil, ülkemizde yapılacak dünya çapındaki spor organizasyonlarına uzun yıllar hizmet edebilecek modern bir stadyum yapılması düşüncesi ile BJK İnönü Stadyumu yenileme projesi çalışmalarına başladık." 

Vodafone Arena'yı kulübün kendi imkanlarıyla yaptıklarını anlatan Güner, şunları kaydetti:

Gözden kaçırmayın

Valerien Ismael'den Kenan Karaman kararı Valerien Ismael'den Kenan Karaman kararı

"Vodafone Arena, Türkiye'nin en modern ve en yüksek teknolojiye sahip stadı olacak. Türkiye'nin ilk akıllı stadyumunu yapıyoruz. Türkiye'de ilk defa yeşil stat özelliğine de sahip olan Vodafone Arena, fotovoltaik sistemi ile güneşten elektrik elde etme, çatı ve yapıya düşen yağmur suyunu depolayarak kullanma, yeşil bina sertifikalı yapı ürünlerinin kullanımı, soğutucularda, klimalarda ozon dostu gaz kullanımlı cihazların seçimi, kapalı mekanlara yüzde yüz taze hava veren klima gibi pek çok yeniliğe sahip."

Vodafone Arena'nın futbol dışında birçok organizasyona ev sahipliği yapacağını belirten Umut Güner, stadın inşa sürecinde, Atatürk Olimpiyat Stadı ve diğer statlarda oynadıkları karşılaşmalarda takımlarını yalnız bırakmayan taraftarlara teşekkür ederek, şu ifadeleri kullandı:

"Stadımız daha tamamlanmamış olmasına rağmen neredeyse localarımızın tamamını sattık. Yine kombine satışlarımız devam ediyor. Daha önce de dediğim gibi, biz stadımızı kendi imkanlarımızla, yani taraftarımızın desteğiyle inşa ediyoruz. Ben taraftarlarımızın bu desteklerini bizden esirgemeyeceklerine, her zaman olduğu gibi iyi günde de, kötü günde de yanımızda olacaklarına yürekten inanıyorum."