Taraftar Yanlış Yaptı

Tolga Zengin’in annesinin ölümünden bir gün sonra bile sahaya çıktığını belirten Ahmet Nur Çebi, onu protesto eden taraftarların yanlış yaptığını söyledi.

GÜNDEM 21.03.2015 - 03:02 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

kinci Başkan Ahmet Nur Çebi de Brugge maçında hataları nedeniyle protesto edilen kaleci Tolga’ya destek verdi.

Sosyal medyada yoğun bir eleştiriye hedef olan Tolga’ya yapılan hakaretlere şiddetle karşı çıkan Çebi, “Bu oyunda elbette eleştiri olacaktır. Ancak, annesini kaybetmiş kalecimiz Tolga’ya hakaretler edilmesini kabullenemeyiz. Kaldı ki, bu kelimeleri kullanan arkadaşların, Tolga’nın annesinin vefatından hemen sonra üzüntüler içinde maça çıktığını unutmasınlar. Kaldı ki, her başarısızlıkta faturayı bir kişiye kesmek, bu oyunda asla örtüşmez. Futbol takım oyunudur, başarı da, başarısızlıkta herkes pay sahibidir” dedi.

 

Teknik konulara girmek istemediğini de belirten Çebi, “Girersek, renkler suluboyaya döner. Bizler yöneticiyiz, bizlerin görevi bellidir. Artı, Brugge’nin UEFA Kupası’ndaki başarılı grafiği ortada. Tabi ki gönül isterdi ki, bu kulvarda devam edelim, ilk sekize kalalım. Olmadı, başaramadık. Tolga’yı kimse günah keçisi yapmasın. Sakatlıktan yeni çıktı, kaldı ki Cenk’in adalesinde yapılan MR çekiminde yırtık tespit edildi. Yani sakatlığı söz konusuydu. Teknik direktörümüz Bilic, elenişin doğrusunu, yanlışını o bilir. Bunun yanıtını en iyi o verir, bize düşmez” diye konuştu.