Erdal Torunoğulları... Beşiktaş’ın Hollanda’daki yüzü... Bu ülkede yatırımları bulunan siyah-beyazlı yönetici, kura çekimine gittiğinde, Feyenoord Kulübü’nün yetkililerinin kendi dillerindeki sohbetine bir an kulak kabartmıştı. Hollandalıların, “Keşke Beşiktaş yerine başka takım çıksaydı” sözlerini duyunca ister istemez gururlanmıştı.

Feyenoord maçı için gittiğimiz Rotterdam’da röportaj isteğimize olumlu yanıt veren Torunoğulları ile Recep Usta’nın yerinde bir araya geldik. Doğal olarak ilk konu, bugünkü maçtı:

“Tur çok kolay değil. Kim giderse gitsin bir şey değişmez. Çünkü biz Feyenoord’a karşı değil, bir sisteme karşı oynayacağız. Bu sistem o kadar köklü bir sistem ki, takımdan kim giderse gitsin yıkılmıyor. İnanın bu giden oyuncuların önlemi de 1-2 sene öncesinden alınmıştır. Feyenoord küçümsenecek bir takım değil ama Beşiktaş, Beşiktaş gibi oynarsa turu mutlaka geçen taraf biz oluruz.”

"BİR TEK BATUHAN"

Beşiktaş’ın da tıpkı Feyenoord gibi kulüplerin sistemini oturtmak için çalışmalar yaptığına da değinen Erdal Torunoğulları “Çok açık ve net söyleyebilirim ki ben Başkan Fikret Orman’ın yaptığı fedakârlıkları yapamazdım. Başkan gece gündüz Beşiktaş için çalışıyor. Feyenoord en büyük yatırımını alt yapıya yapıyor. Biz de alt yapıya büyük yatırımlar yapmak için çalışıyoruz. Bu konuda yönetici Berkan Gocay alt yapının başına geçti ve bir ekol oluşturmaya çalışacak. Feyenoord yetiştirdiği adamları satarak bu sene 33 milyon euro para kazandı. Biz son dönemlerde bir tek Batuhan’ı satabildik” ifadelerini kullandı.

"TARAFTAR SAHİP ÇIKMALI"

Futbolu yöneten arkadaşları hakkında da açıklamalar bulunan Erdal Torunoğulları, “Ahmet Nur Çebi başkanlığında futbolda yeniden yapılanma oldu. Mete Vardar, A takımı bir an olsun bırakmıyor. Ben de transferden sorumlu yönetici olarak bu ekibin içerisindeyim ve birlikte çok uyumlu çalışıyoruz. Hepimizin tek bir amacı var o da Beşiktaş’ın menfaatleridir. Taraftar bu kulübe sahip çıkmalı. İnanın bizim bölünmemizi isteyenler, bizim başarılı olmamızı istemeyenlerdir” dedi.

Kaynak:Milliyet