Brezilya Milli Takımı’na çağrılan Anderson Talisca için lige verilen ara hüsrana dönüştü. Sambacılar’ın Rusya ve Almanya maçları için kadroya alınan 24 yaşındaki futbolcu bundan dolayı büyük mutluluk yaşasa da, ne ilk maç ne de ikincisinde forma şansı bulamayarak hayal kırıklığı yaşadı.

Rusya maçının 23 kişilik kadrosunda yer alan ancak yedek kulübesinde karşılaşmayı tamamlayan siyah-beyazlı futbolcu, dün gece Almanya maçının kadrosuna ise alınmadı. Teknik direktör Tite’nin 23 kişilik kadroyu oluşturmak için iki ismi dışarıda bırakmak zorunda olduğu, bu isimleri Talisca ve Geromel olarak belirlediği ifade edildi.

***

Teknik tercih etkili oldu

Özel bir sebebi olmadığı ve teknik bir tercih olduğu belirtilen karar Anderson Talisca için büyük üzüntüye neden oldu. Beşiktaşlı futbolcunun mix zone’da kendisiyle röportaj yapmak isteyen Brezilyalı gazetecileri geri çevirdiği ve moralinin bozuk olduğu öğrenildi.

***

Hiç forma giymedi çünkü…

Dünya Kupası öncesi en önemli hazırlık maçlarına çıkan Brezilya’da Talisca’nın neden şans bulamadığı kafaları kurcaladı. Teknik direktör Tite’nin Rusya ve Almanya karşılaşmalarını Dünya Kupası’nın provası olarak gördüğü, bu yüzden ideal takımıyla sahada yer almak istediği tespit edildi.

***

As takımla son prova isteği

Sambacılar’ın gerçek gücünü tartmak isteyen deneyimli çalıştırıcının bu tavrı nedeniyle Beşiktaşlı futbolcuyu tercih etmediği belirlendi. Olabildiğince yazın oynatacağı ilk 11’i ve o kadronun yedeklerini denediğine dikkat çekilen Tite, bu iki maçı oyuncu denemekten çok, kafasındaki bu kadronun oyununun oturması için kullanmayı tercih etti.

***

Şansı sürüyor ama çok yüksek değil

Anderson Talisca’nın, Rusya’nın ev sahipliğinde düzenlenecek olan dev turnuvanın nihai kadrosunda yer almasının imkansız olmadığı ancak şansının çok da yüksek olmadığına dikkat çekildi. Fenerbahçeli Giuliano’nun da içlerinde bulunduğu, son hazırlık maçlarının kadrosuna alınmamakla birlikte Dünya Kupası kadrosunda yer alma ihtimalleri bulunan futbolcular da hesaba katıldığında, Beşiktaşlı futbolcunun işinin kolay olmadığına vurgu yapıldı.    

***

Önce Dunga, sonra Tite

Anderson Talisca bundan dört yıl önce yaşadıklarının benzerini bir kez daha yaşadı. O dönemki teknik direktör Carlos Dunga tarafından sakatlanarak kadrodan çıkarılan Lucas’ın yerine kadroya dahil edilen oyuncu, ilk kez Sambacılar’dan davet almıştı. Ancak Türkiye ve Avusturya maçlarında yedek kulübesinden çıkamayarak, sahada siftah yapma şansını kaçırmıştı.

***

Adeta deja-vu yaşadı

2014’te yaşananlar, bu kez teknik direktör Tite yönetiminde tekrar etti. Talisca bir kez daha Brezilya Milli Takımı’na davet edildi ve ancak bir kez daha oynatılmadı. Genç yıldız için böylece tarih tekerrür etti, bu konuda adeta deja-vu yaşamış oldu.

***

Kaynak: Skorer / Onur Dinçer