Ahmet Nur Çebi, Brezilyalı yıldızın en az bir sezon daha Beşiktaş forması giymesi gerektiğini söyledi ve ekledi: "Talisca kalırsa herkes kazanır"

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'tan 92.6 milyon TL'lik anlaşma Beşiktaş'tan 92.6 milyon TL'lik anlaşma

Siyah-beyazlı kulübün İkinci Başkanı, Anderson Talisca ayrılmak istemediği sürece Benfica’nın bu futbolcuyu satamayacağının altını çizdi, “Benfica eğer Talisca’nın değerini daha da artırmak istiyorsa, 1 yıl daha bizde kalmasını isteyecektir. Oyuncu burada kalırsa hem Benfica’ya hem bize çok faydalı olacaktır” dedi.
 
Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, Teknik Direktör Şenol Güneş’in gelecek sezon da takımın başında olacağını müjdeledi. Antrenman sırasında basın mensuplarıyla sohbet eden Çebi gündemdeki konularla ilgili birbirinden önemli açıklamalarda bulundu. Güneş’in durumuyla ilgili çok net ifadeler kullanan siyah-beyazlı yönetici, “Hocamızın zaten bir yıl daha opsiyonu var. Sürekli görüşüyoruz. Herhangi bir sıkıntımız yok. Şenol Güneş yüzde 100 takımda kalacak. Bakın yüzde 99 bile demiyorum. Daha ne diyeyim!” diye konuştu.
 
Ahmet Nur Çebi 2 yıllığına Benfica’dan kiralanan Anderson Talisca’nın devam etmesini istediklerini bildirdi. 
Brezilyalı yıldızdan çok memnun olduklarının altını çizen Çebi, “Bir sezon daha kiralık sözleşmemiz var. Kendisi de kalmak istediğini her fırsatta söylüyor. Ancak bazı gerçekler de var. Benfica eğer Talisca’yı satarsa, oyuncu gidebilir. Bunun için bonserviste anlaştığı rakamı bize de teklif etmek zorunda. Öncelik bizim. Önerdikleri rakamı kabul edersek oyuncu kalır” dedi.
 
Talisca’nın bir sezon daha Beşiktaş forması giymesinin tüm taraflar için daha faydalı olacağını da kaydeden İkinci Başkan, “Biz, Benfica’nın teklifini kabul etmezsek, bu çok önemli bir ayrıntı, oyuncunun kendisi de gitmek isterse, başka takıma transfer olur. Bu konuda da yapılabilecek bir şey yok. Zaten kiralık sözleşmesindeki satın alma opsiyonu 25 milyon euro ve bizim bu rakamı vermemiz mümkün değil. Benfica eğer Talisca’nın değerini daha da artırmak istiyorsa, bir yıl daha bizde kalmasını isteyecektir. Doğrusu da budur. Oyuncu bir yıl daha bizde kalırsa hem Benfica’ya hem bize çok faydalı olacaktır” ifadelerini kullandı.