''Talihsiz Maçlar Kaybettik''

Beşiktaş Kulübü Basketbol Genel Direktörü Erman Kunter, Spor Toto Erkekler Türkiye Kupası 8'li Finalleri ile birlikte önemli bir periyoda gireceklerini söyledi.

BASKETBOL 19.08.2015 - 11:55 22.04.2021 - 00:01 Kartal Bakışı
Beşiktaş Kulübü Basketbol Genel Direktörü Erman Kunter, Spor TotoErkekler Türkiye Kupası 8'li Finalleri ile birlikte önemli bir periyodagireceklerini söyledi.

Kunter, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kupa karşılaşmalarının yanısıra ULEB Avrupa Kupası ve Beko Basketbol Ligi'nde yoğun bir temponuniçinde olduklarını belirterek, "Spor Toto Türkiye Kupası ile birlikteönemli bir sürece giriyoruz. Kupa maçlarının ardından ULEB AvrupaKupası'nda Lietuvos Rytas ve daha sonra ligde Fenerbahçe Ülker maçlarınaçıkacağız. İlk hedefimiz Türkiye Kupası olacak" dedi.

Spor Toto Türkiye Kupası'nda yarın yapacakları Anadolu Efes maçınınbüyük önem taşıdığını vurgulayan Erman Kunter, "Önemli bir periyodagiriyoruz. Kupadan sonra Lietuvos Rytas ile karşılaşacağız. Galipgelirsek, grup maçlarının bitimine 1 hafta kala üst tura çıkacağız. Yenitransferimiz Bajramovic, statü gereği Avrupa'da oynayamayacak" diyekonuştu.

"Anadolu Efes karşısında moral avantajımız var"

Erman Kunter, Spor Toto Türkiye Kupası'da yarınki Anadolu Efes maçınaGalatasaray Liv Hospital karşısında aldıkları galibiyetin moraliyleçıkacaklarını dile getirdi.

"Bu moralle yarın bir adım önde olduğumuzu düşünüyorum" diyen Kunter,"Bu galibiyetin getirdiği moralin yanında yeni transferimiz KenanBajramovic'in de katkısı bizi sevindirdi. Anadolu Efes'i yenmeyeçalışacağız. Yukarı doğru giden bir performansımız var. Ayrıca hem ligihem Avrupa kupayı birlikte götürmemiz çok önemli" ifadelerini kullandı.

"Performansımızı yüzde 10-15 yükseltebiliriz"

Galatasaray Liv Hospital karşısında çok önemli bir galibiyete imzaattıklarını kaydeden siyah-beyazlı takımın idarecisi, "Ben yine detakımın yüzde 10-15 daha üstüne koyabileceğini düşünüyorum. İlerisi içinumut veren bir mücadele sergiliyoruz. Uzun bir zamanın ardından ilkdefa derbi galibiyeti aldık. Çok talihsiz maçlar kaybettik. Onlarıkazansaydık şu an ilk dördün içindeydik" diye konuştu.

Zorlu süreçte taraftar desteğinin çok önemli olduğunu anlatan Erman Kunter, şunları söyledi:

"Salonu her zaman bu şekilde doldurursak, rakiplerimiz kolay kolaybizi yenemez. Galatasaray maçında biraz küfür olmuştur. Olmasaydı dahaiyi olurdu. Ancak o atmosferde ve kalabalıkta bunları engellemek mümkünolmuyor. Taraftarlarımızın bize verdiği destek çok olumlu. Bu sezon ilkdefa Galatasaray karşısında salonu tamamen doldurduk. Maç biletleri kısasürede bitti. Ankara'da da Beşiktaş taraftarı var ve bizi yalnızbırakmayacaklardır. Derbiyi kazanmamız, salonun dolması ve takımınperformansının artması üç kazancımız oldu. Lietuvos Rytas maçını da buatmosferde oynamamız lazım."

Yükleniyor...
0
.
Puan Durumu
Yükleniyor...
Takım O Av P
 Şamp. Ligi  UEFA  Düşme Hattı
Takım O Av P
Takım O Av P
Takım O Av P

Gelişmelerden Haberdar Olun

@