Takım savunması olması gereken yerden 20 metre geride kaldı

Beşiktaş Eski Futbol Direktörü Önder Özen, Beşiktaş'ın UEFA Avrupa Ligi Son 16 Turu ilk maçında deplasmanda Club Brugge'e 2-1 yenildiği mücadelenin ardından açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 13.03.2015 - 00:11 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Beşiktaş Eski Futbol Direktörü Önder Özen, Beşiktaş'ın UEFA Avrupa Ligi Son 16 Turu ilk maçında deplasmanda Club Brugge'e 2-1 yenildiği mücadelenin ardından açıklamalarda bulundu. 
 
Önder Özen, özellikle atılan golün ardından Beşiktaş'ın oldukça geri çekildiğini ve Gökhan Töre'nin golü olmasa daha da başka bir maç izlenebileceği ifadelerini kullandı.
 
Öncelikle takımın oyunu geride kabul ettiğini dile getiren Önder Özen, "Takım savunması olması gereken yerden 20 metre geride kaldı. Bu da bütün takımı domino taşı misali geri çekti. Büyük fotoğrafa bakacak olursak 1-0'dan sonra Brugge teknik direktöründen arka arkaya hamleler geldi. 55'te oyun dengelendi ve Brugge takımı itmeye başladı. Brugge teknik adamı oyun üstünlüğünü eline aldı ve daha sonra hamleleri yaptı. Ondan sonra Beşiktaş, hiç çıkamadı. Takım savunması düştüğü zaman ilk kale düştü ve ilk kale düştüğü zaman son kale de düşer" ifadelerini kullandı.
 
Ardından Club Brugge'nin oldukça basit bir takım olduğunu fakat teknik direktör Michel Preudhomme'nin harika bir iş çıkardığını da sözlerine ekleyen Özen, "Club Brugge, son derece basit, karmaşası olmayan bir ekip ama Beşiktaş buna bile cevap veremedi. Basit oynayan ama o basitliğini içinden birşeyler çıkarabilen bir ekip. Çok disiplinli bir ekip. Bu çalışılmış bir oyundu. Bu tip düz oyuncuların oynatabileceği bie oyundur. Bu oyun tam antrenör oyunudur. Bugün bir antrenörlük başarısı izledik diyebiliriz" yorumunda bulundu.
 
Son olarak Gökhan Töre'nin golünün ne kadar önemli olduğunun altını çizen Önder Özen, "Allah'tan Gökhan Töre golü atmış çünkü 55. dakikadan sonra izlediğimiz oyunu 46'dan sonra da izleyebilirdik" dedi.