'Tahriklere Kapılmayın'

Beşiktaş Kulübü, taraftarları, yaşanacak saha olayları sonrası alınacak cezalar konusunda uyardı.

ÖZEL 19.12.2013 - 12:31 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı
 Beşiktaş Kulübü, taraftarları, yaşanacak saha olayları sonrası alınacak cezalar konusunda uyardı.TFF Disiplin Talimatı'nın 55. maddesi uyarınca, statlarda toplu olarak ve devamlılık arz eden şekilde söz veya hareketlerle ya da benzeri araçlar ile aşağılayıcı, tahrik veya taciz edici nitelikte tezahüratta bulunulmasının yasak olduğu bilinen kanun Beşiktaş'ın başını büyük bir şekilde ağırtabilir.


Beşiktaş camiasının önde gelenleri  bu konuda limitini doldurduğunu ifade ederek, ''Taraftarımız şu konuyu gayet iyi idrak etmelidir ki bundan sonra stadımızdaki her müsabakada yapılacak kötü bir tezahürat, evimizde yapacağımız bir sonraki maçın seyircisiz oynanmasına sebep olacaktır. Zirve mücadelesi yapan takımımızın, böyle bir konumdayken evinde oynayacağı her iki maçtan birini seyircisiz oynama riski kabul edilemez bir durumdur. Taraftarımızın bu konuda bilinçlenmesi, hem kendine hem yanındakine azami dikkat göstermesi kaçınılmaz, zorunlu ve acil bir hal almıştır'' ifadelerini kullandılar.


Galatasaray derbisinde taraftarların sahaya girmesi nedeniyle 4 maç seyircisi oynama cezası alan Beşiktaş, Sivasspor maçıyla birlikte cezasını tamamlandı.Gelişmelerden Haberdar Olun

@