Salih "Kırmızı başlıklı kız" gibi Dünya markası oldu. Kırmızı kartı eline alıp hakemi oyundan attı ama yine de kendi çıktı oyundan! Bu tersliğe sahip çıkanların gönlünden geçenleri okusak ta Salih'e alkış tutsalar da Beşiktaş'a çare olur mu bilmem ama bildiğim kendi işini kendin göreceksin! Çünkü Salih' den önce yıllardır  o kartı değişik versiyonlarla defalarca çıkartanlara kimse aldırmıyor. Kimsenin umumunda değil. Kimileri ince ince kıyılmaktan bahsederken görür(!) bazen de görmemiş olur kırmızı kartın anlamını bilmezliğe gelerek! Biz böyle "Dün dündür; bu gün de bugündür" diyerek ağır aksak yola devam ederiz futbolda. Tempo yerine tedbir ve sabrın öne çıktığı karşılaşmada top çoğunlukla Beşiktaş'ta  kaldı ama golü zor buldu doğrusu. Allahtan Cenk var ve yine de Gomes diyelim. En azından sıkıntıdan kurtuldu. Tempoyu Beşiktaş kendinde tuttu. Defansta Alexis ve Marcelo güven veren bir paylaşımla oynadı. Olcay şanssız gününde olmaya devam ediyor, yaptıkları görülmüyor o da bunu gidermek için etkili yerlerde olmak ve gol atmak istiyor ama dün gece yine  direkte patlayan kafa vuruşuna yenik düştü. Quaresma artık takım oyunu içinde olmaya gayretli ve en çok orta ondan geliyor. Gomes ise vuruyor, gol için yırtınıyor ancak o da bir sıkıntı yaşıyordu ki attığı gol ile bunu aştı. Atiba işini bilen ve olması gerekenin rahatlığı ile takımın en pozitif futbolcusu. Tolga ise daha sakin ve olumlu.,İsmail sadece ofansif yeteneklerine dönmek istiyor ancak defans görevlerini asla askıya almadan oynadığında süper oluyor. Beck gerçekten Alman disiplini içinde bir görev adamı. Sosa takıma en etkili adam olarak dikkat çekiyor .Oğuzhan hep iyi oynamak zorunda çünkü onsuz olmaz ve hepimizi alıştırdı iyi futboluna.


Aslında oyunda en önemli görüntü kazanmaktan emin görünmesine karşın Beşiktaş'ın sabrıydı. Hakeme de yardımcı oldular çünkü son yaşanılan gerginlikten sonra sahada ki tüm futbolcular iyi niyetle mücadele ettiler.

Bu görüntü bana fırtınadan önceki sessizlik gibi geldi. Yani lider olurken son randevunun önemini Fenerbahçe karşılaşmasının önünde kanat çırpmadan süzülen Kara Kartalı anımsattı. Fenerbahçe karşısında  Gökhan Törenin mutlaka Quaresma ile Gomesi coşturmaları lazım. Orta alanda ciddi bir savunma ve top kazanma kavgası olacak. Hakeme dikkat edecek ve etkilenmeden oynamak durumunda kalacaksınız. Dün gece Uğur'un şutu direkte patlamasa belki de tüm emekler boşa gidecekti. Rakipleri üçüncü  bölgede karşılamak ve ceza alanından uzak tutmak için de ikinci bölgede savunma hamlelerinin daha diri ve canlı olması şart. Belki topu daha çabuk gezdirmek ve atakları mutlaka bitirmek sinirlenmeden de oynamak şart olacak Tek golü korumak zordur ve sıkıntılı bir skordur! Mutlaka ikinciyi bulmak lazım. Bunu akşam son anlarda daha çok yaşadık!.


 İbrahim Üzülmez takımı toparlamış ve dağınıklıktan kurtarmış. Onun için zor Beşiktaş için devamlılık isteyen karşılaşmadan sadece bir gol çıkması oyunun belki de en eksik ve sakıncalı  yanıydı.