Slaven Bilic'in yardımcısı Terzic, Karadağ-İsveç maçında İsveçli Anders Grenquist ile Mikael Lustig'i izlemeye gitti. Ama Karadağ'ın ön liberosu Elsad Zverotic'i beğendi ve "Çok yönlü, etkili ve güçlü" diye rapor verdi.

Beşiktaş Teknik direktörü Slaven Bilic'in yardımcılarından Edin Terzic, geçtiğimiz cumartesi gecesi Podgorica'da oynanan Karadağ-İsveç karşılaşmasını tribünden izledi. Terzic, kulübü Kuban Krasnador tarafından maaşının ödenemediği için sıkıntılar yaşayan İsveçli futbolcu Anders Granquist'in yanı sıra, aynı takımda sağ bek olarak görev yapan Celtic forması giyen Mikael Lustig'i de gözlem altına aldı. Sezon başında da Beşiktaş'ın gündemine gelen Basa'yı da bu karşılaşmada çıplak gözle seyretme imkanı bulan Edin Terzic'in gözüne çarpan isim ise Karadağ Milli Takımı'nın ön liberosu Elsad Zverotic oldu. 

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş Tayfur ve Tayyip Talha ile ilgileniyor Beşiktaş Tayfur ve Tayyip Talha ile ilgileniyor

 

Sözleşmesi sona eriyor 


Asıl mevkii sağ bek olmasına karşın, İsveç mücadelesinde ön libero olarak görev yapan 28 yaşındaki oyuncunun futbolu, Terzic'i çok etkiledi. Zverotic'in sözleşmesinin sezon sonunda bitecek olması ve İngiltere Championship takımlarından Fulham'da oynaması ise siyah-beyazlıların transfer için bir anda iştahını kabarttı. Terzic'in, İstanbul'a dönüşünde Zverotic hakkında Bilic'e detaylı bir rapor verdiği ve "Çok yönlü, son derece etkili ve güçlü bir futbolcu. Sözleşmesinin bitiyor olması da son derece olumlu" diye konuştuğu da öğrenildi.