Sürpriz aday İmbula!

Ön libero transferi için yönetime son öneri, Ricardo Quaresma'dan geldi. Portekizli oyuncu, önceki kulübü Porto'nun genç yıldızı Giannelli İmbula için Siyah-Beyazlılar'a olumlu referans verdi.

FUTBOL 06.08.2015 - 02:56 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı

Transfer konusunda gönüllülerden oluşan scouting ekibi ve teknik heyetin istediği isimler üzerine yoğunlaşan yönetim, gelen önerileri de değerlendirmeye alıyor. Bu doğrultuda son olarak ön libero transferi için çalışmalarını yürüten Siyah-Beyazlı idarecilere, takımın Portekizli yıldızı Ricardo Quaresma tarafından Giannelli İmbula’nın teklif edildiği ortaya çıktı. 

Portekiz devi Porto’ya bu sezon Fransa Lig 1 ekibi Marsilya’dan 20 milyon Euro’luk bedele transfer edilen 22 yaşındaki ön libero için Q7’den olumlu referans gelmesi sonrasında yönetimin, bu oyuncuyu listesine eklediği bildirildi. 

 

Opare formülü devrede

 

Geçtiğimiz ocak ayında bu takımdan Daniel Opare’yi kiralık olarak transfer eden Beşiktaş’ın; benzer formülle bu sefer İmbula’yı renklerine bağlayabileceği konuşuluyor. Teknik direktör Julen Lopetegui’nin yeni sezonda ön libero bölgesinde Danilo Pereira’ya forma verecek olması sebebiyle Mavi-Beyazlılar’ın, İmbula’yı Siyah-Beyazlılar’a kiralık olarak gönderebileceği öğrenildi.

 

FANATİK

Gelişmelerden Haberdar Olun

@