Siyah-beyazlı yönetimin teklifine olumlu bakan tecrübeli futbolcu, bu transfer için bizzat devreye girerek kulübü Sunderland’i ikna etmeye çalışacak.

Beşiktaş, Jeremain Lens transferinde adım adım mutlu sona ilerliyor. Lens'e 2.2 milyon Euro'dan 3+1 yıllık sözleşme öneren, kulübü Sunderland'e de 4 milyon Euro bonservis bedeli teklifinde bulunan siyah-beyazlılar, oyuncuyu ikna etti. Gözler ise Sunderland'in vereceği karara çevrildi.

***

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta Kerem Atakan için 'takas' formülü Beşiktaş'ta Kerem Atakan için 'takas' formülü

Hollandalı yıldızın menajeri, transferden sorumlu asbaşkan Umut Güner'le yaptığı görüşmede, Jeremain Lens'in Beşiktaş'ta forma giymek istediğini iletti. Hollandalı yıldızın da bu transfer için bizzat devreye gireceği ve Sunderland'in yöneticilerini bonservi konusunda ikna etmeye çalışacağı öğrenildi.

***

Geçtiğimiz sezon 36 resmi müsabakaya çıkan Hollandalı yıldız 5 gol ve 16 asist ile oynadı.

***

EN İYİ RAKAMI BEŞİKTAŞ TEKLİF ETTİ

Lens için şu ana kadar en iyi rakamı Beşiktaş'ın verdiği öğrenilirken Sunderland'ın daha fazla para koparmak için tok satıcı rolü üstlendiği iddia edildi. Beşiktaş bu oyuncuyu bonservis bedeliyle alamadığı takdirde kiralama yoluna gidecek. İngiliz takımında bu sezon düşünülmeyen Hollandalı yıldızın kiralanması karşılığında ise kulübüne 2 milyon Euro bedel önerilecek.

***

Kaynak: Sabah - Takvim