Süleyman Seba Parkı'nın açılışı yapıldı

Muğla'da, Büyükşehir ve Menteşe Belediyeleri tarafından yaptırılan ve Beşiktaş'ın efsane başkanlarından merhum Süleyman Seba'nın isminin verilip, heykelinin dikildiği parkın açılışı törenle yapıldı.

GÜNDEM 13.06.2015 - 19:52 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı

Beraberindeki protokol üyeleriyle parkın açılışını yapan Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'a Galatasaray ve Fenerbahçeli taraftarlar da büyük ilgi gösterdi.

Düğerek Mahallesi'nde yaptırılan Süleyman Seba'nın adının ölümsüzleşeceği park ve heykelinin açılışına, Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman, CHP'li Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, CHP'li Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, kamu kurum ve kuruşların müdürleri ile çok sayıda Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçeli taraftar grupları katıldı. 

"Bize dik duruş ve mütevazılığı öğretti"

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman açılıştaki konuşmasında, "Sağanak yağmur altında konuşma yapıyorum. Yağmur rahmettir. Süleyman ağabeyimize de Allah rahmet eylesin. Kendisi çok önemli bir insandı. Onun adının yaşatılması için alın teri döken herkese teşekkür ediyorum. Bizlere dik duruşu ve mütevazılığı öğretti. Açılışta emeği geçen herkesi canı gönülden kutluyorum. 20 Haziran'da Bodrum'da Kartal Yuvası mağazamızı açacağız" dedi. 
Muğla 1903 Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Ongun Emgin ve Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Süleyman Seba'nın adını Türk futbol tarihinde altın harflerle yazdırıldığı söyledi. 

"Karakter ve nezaketini unutmadık"

Muğla Büyükşehir Osman Gürün ise Süleyman Seba'nın ismini parka verirken onun karakteri ve nezaketini unutmadıklarını dile getirdi. Seba'nın rakiplerine karşı nazik ve centilmen davranışlarının unutulmadığına işaret eden Gürün, şunları söyledi:

"Süleyman Seba Türk sporuna futbolcu, yönetici, başkan, onursal başkan olarak katkı sağladı. Gösterdiği örnek kişilik adına yaşamını ve ismini burada yaşatmak istedik. Onun bütün kulüplere centilmence yaklaşımı ve kulüpler arasındaki barışı sağlama adına yaptığı çalışmalar onu bütün kulüplerin adeta onursal başkanı haline getirdi."

Plaket takdiminin ardından Başkan Orman, beraberindeki protokol üyeleri ile birlikte sağanak yağmur altında, geçen 13 Ağustos'ta 88 yaşında hayata gözlerini yuman Seba'nın adının verildiği parktaki heykelin açılışı gerçekleştirdi. Daha sonra Kulüp Başkanı Orman ve taraftarlar Seba'nın bankta otururken tasvir edildiği heykeliyle fotoğraf çektirdi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@