Denys Boyko, dört büyük arasından en az kazanan üçüncü kaleci oldu.

Gözden kaçırmayın

Salih Uçan: Şampiyonluğa giden yolda her maç zor Salih Uçan: Şampiyonluğa giden yolda her maç zor
 4.5 sezonda 4.2 milyon euro alacak olan Ukraynalı kalecinin yıllığı 933 bine geldi. Sadece Günay ve Esteban'dan daha fazla kazanacak. G.Saray giden Cenk Gönen'den 17 bin euro daha az alacak.


SEZON başında Çin ekibi Shangai Shensua'ya 13 milyon euroya sattığı Demba Ba'nın parasıyla tam sekiz oyuncu kadrosuna katan Beşiktaş, yıllık ücretleri de titizlik içinde düzenliyor. Dnipro'da 3.3 milyon euro bonservis bedeliyle transfer edilen Denys Boyko'nun dün açıklanan yıllık ücretleri herkesi şaşırttı. Geçen sezon UEFA tarafından "Yılın ilk 11"ine aday gösterilen 27 yaşındaki kaleci, 4.5 sezonda 4 milyon 200 bin euro kazanacak. Bu sezon 350 bin euro alacak olan Ukraynalı file bekçisi, gelecek sezon 900 bin euroya oynayacak. Diğer iki sezon 1 milyon euro verilecek. Son sezon ise 950 bin euro ödenecek. Yani Ukraynalı kalecinin yıllığı 933 bin euro gelecek. Maç başı ise 4 bin euro alacak…

1.2 MİLYON EURO KAZANIYOR!..

Yani Siyah-Beyazlı yönetim, Denys Boyko'yu "Sudan ucuza" kadrosuna kattı. Dört büyüklerin kalecileri arasında Ukraynalı kaleci, en az ücret alan üçüncü kaleci konumunda… Günay Güvenç (175 bin euro) ve yıllık 550 bin euro alan Trabzonspor'un ikinci kalecisi Esteban'dan daha yüksek ücret alan Denys Boyko, sezon başında Beşiktaş'tan G.Saray'a giden Cenk Gönen'den 17 bin euro daha az kazanacak. Kartal'ın diğer file bekçisi Tolga Zengin'in ise 1 milyon 200 bin euroya oynuyor. En çok kazanan kaleci ise Fernando Muslera… Uruguaylı kaleci, G.Saray'dan yılda 3 milyon 700 bin euro alıyor.

500 BİN EUROYU BIRAKTI GELDİ

F.Bahçe ise dört yıllık sözleşme imzaladığı Volkan Demirel'e her sezon için 2 milyon 500 bin euroya veriyor. Ayrıca Denys Boyko, Siyah-Beyazlılar'a gelmek için büyük fedakârlıklar da yaptı. Dnipro'da 500 bin euroluk alacağını bırakan 27 yaşındaki kaleci, Beşiktaş'a söz verdiği için Dinamo Kiev ve Sevilla'nın gelen yüksek ücretleri de geri çevirdi.
 
Ortalama maaşları
KALECİ MAAŞ (E)
Muslera 3.7 milyon
Volkan 2.5 milyon
Onur 2.5 milyon
Tolga 1.2 milyon
Cenk 950 bin
Boyko 933 bin
Esteban 550 bin
Günay 175 bin
Fabiano Kiralık
* maaş ortalamaları


AKŞAM