Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Mete Vardar, futbol şubesinin kapatılması sürecinde yaşananlarla ilgili basın açıklaması yaptı.

Mete Vardar, Beşiktaş Futbol Şubesi'nin kapatılmasının kendi haberi olmadan Ahmet Nur Çebi tarafından basın toplantısı ile açıklandığını ve bu durumu televizyondan öğrendiğini ifade ederek, ''İnşallah kimin tarafından ve ne sebeple verildiğini bilmediğim bu karar hepimiz için hayırlı olur" dedi.
Ahmet Nur Çebi'nin kurumsallık ile ilgili açıklamalarını hayretle izlediğini dile getiren Mete Vardar'ın basın açıklaması şu şekilde:

"Son günlerde kamuoyunun gündemini meşgul eden ve ben sessiz kaldıkça spekülasyonlara sebep olan bir durumu bugün açıklığa kavuşturmak istiyorum.

 

Geçen yıl başkanımız Sayın Fikret Orman, daha önceki yıllardan bu yana süregelen takım içerisindeki disiplinsizliklerin sona ermesi, takım bütünlüğünün sağlanması ve Beşiktaş'a yakışan takım hüviyetini kazanmamız adına bana A takım sorumluğunu teklif etmiştir. Kendisi ,daha önce başka kulüplerdeki futbolculuktan başkanlığa kadar her kademedeki tecrübelerim, sosyal çevrem, iş hayatımdaki başarılarım, futbolun içinden gelen bir aileden olmam, karşılıksız Beşiktaş aşkım ve mevcut yönetim kurulu içerisinde bu görev için en tecrübeli üye olmamın bu görevi bana teklif etmesindeki etkenler olduğunu ifade etmiştir. Ben de pazarlamadan sorumlu yönetim kurulu üyesiyken teklif edilen bu onurlu görev için teşekkür edip kendisinden düşünmek için müsaade istemiştim.

Gözden kaçırmayın

Badra Cisse’nin performansı merak konusu Badra Cisse’nin performansı merak konusu

 

 

Çünkü bu görevin getireceği büyük sorumlulukları, aileme danışmam gerekliliğini ve de iş hayatıma yapacağı etkileri düşünmek zorundaydım. On gün aradan sonra iş hayatımdaki görevlerimin büyük bir kısmını kardeşime devrederek ve ailemin de rızasını alarak başkana kararımı bildirdim. 28 Haziran 2014 itibariyle göreve başladığım 1 sene boyunca çocuklarıma ve işime bile ayıramadığım vakti futbol takımımızla beraber geçirdim. Bu dönemde çocukluğumuzdan beri sevdiğimiz, ilk aşkımız olan Beşiktaş'ımızın büyüklüğünü bir kez daha anladım. Bir çok deplasmanda takıma tek başıma eşlik etsem de, çok zor şartlarda da olsa takımı hiçbir zaman hiçbir yerde yalnız bırakmadım. Sonuç olarak teknik heyet ,futbolcular ve bizler çok büyük bir mücadelenin içerisinde olmamıza rağmen en büyük hedefimiz olan şampiyonluğu üzülerek elde edemedik. Fakat gerçekten iyi bir aile ortamı yarattığımızı ve uyumlu çalıştığımızı düşünerek bunun böyle olup olmadığını siz değerli kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Beşiktaş'ımızın uzun yıllar başında olacağını ümit ettiğim ve gelmesi için de çok gayret gösterdiğim Şenol Hocamıza çok uygun bir çalışma ortamı yarattığımı düşünüyorum. Umarım bu uyumlu ekip bu sene çok daha başarılı olacak ve şampiyonluğu elde edecektir. Başkanımız Sayın Fikret Orman tarafından bana verilen bu görev  tamamen bilgim dışında 2. Başkanımız Sayın Ahmet Nur Çebi tarafından basın toplantısıyla bitirilmiştir. Özellikle açıklaması içerisindeki kurumsallık ile ilgili kısımları hayretle izledim. Futbol komitesini kaldırma kararını birlikte aldığımızı ve bunun kurumsallık adı altında yapılması gerektiğini  belirten ifadesini ben de açıklaması sırasında duymuş oldum. Bir kurum için alınan kararların yönetim kurulu ile beraber alınması gerektiğini düşünüyorum. Benim gibi açık, samimi ve tek amacı Beşiktaş 'a hizmet etmek olan, kulüp siyasetinden her zaman uzak kalmış birinin açıkçası bunları televizyon ekranlarında ve gazetelerde görmesi son derece üzücü oldu. İnşallah kimin tarafından ve ne sebeple verildiğini bilmediğim bu karar hepimiz için hayırlı olur. Çünkü bizler gelip geçiciyiz asıl olan Beşiktaş’tır. Mete Vardar olarak kendi şahsım üzülse bile Beşiktaş'ımızı üzmemek adına açıklamalarımı bu noktada bırakıyorum. Dilerim ki, çocukluğumuzdan beri coşkuyla sevdiğimiz Beşiktaş'ımız, tüm camianın birleştiği ve birlikte hareket edebildiği bir kulüp haline gelir ve yeni açılacak mabedi olan Vodafone Arena'da başarıdan başarıya koşarak şampiyonluklara ulaşır."

DHA