Stuttgart'ta birlikte de oynamıştık

Beşiktaş'ın Alman sağ beki, siyah beyazlı kulüpte çok mutlu olduğunu ve doğru bir tercih yaptığını söyledi. Süper Lig'in kaliteli bir lig olduğunu ifade eden Alman futbolcu, 'Bu lig yaşlı futbolcular için cennet değil' dedi.

FUTBOL 19.11.2015 - 11:56 21.04.2021 - 23:57 Kartal Bakışı
 Beşiktaş'ın sezon başında Hoffenheim'dan transfer ettiği Alman sağ bek Andreas Beck, Goal'e röportaj verdi. 
İşte Andreas Beck'in röportajı:
Paris ve Hannover olayları hakkında yorumun ne?
Bu olaylar beni aynı anda hem çok üzgün hem de çok sinirli bir hale getirdi. Özgürlüğün ne kadar önemli olduğunu vurgulamak istenildiği bir maç iptal etmek edildi. Bu üzücü ama doğru bir karardı. Ama bundan korkmamalıyız. Hep birlikte olduğumuzu gösterip özgürlüğün ne kadar değerli bir şey olduğunu bir kez daha kanıtlamalıyız.

Senin için yeni bir ülkeye uyum sağlamak zor oldu mu?
Ben burası için bir yabancıyım. Ama Türkçe öğrenmeye başladım. Bu benim için oldukça yeni bir durum. Her gün çalışıyorum. Bir dükkana girdiğimde kendimi biraz Türkçe kullanarak ifade edebildiğimde çok mutlu oluyorum.
İlişkili Haber

‘Güneş isteyecek, biz alacağız’

İstanbul sence nasıl bir şehir?

Buraya daha önce iki kez tatil için de gelmiştim. Ne kadar çılgın bir şehir olduğunu biliyorum. Tansiyonu yüksek ve tarihi bir şehir. Burada her şeyi bir arada görüyorsunuz. Modern hayatı, tarihi, dini, zenginliği ve fakirliği bir arada görebiliyorsunuz. Her hangi bir yöne 30 kilometre gidip hala şehrin içinden çıkamayabilirsiniz. Burada doğmuş olsanız bile her gün yeni bir şey bulabilirsiniz.

Beşiktaş'a transfer olman sence doğru bir karar mıydı?
Kesinlikle doğru kararı verdiğimi hissediyorum. Beşiktaş harika bir taraftar topluluğuna sahip. Böyle bir desteği daha önce hiç hissetmemiştim. Ligde şampiyonluk için mücadele ediyoruz. Avrupa Ligi'nde de iyi bir noktadayız. Benim açımdan her şey bu şekilde devam edebilir.

Süper Lig'in kalitesi sence nasıl? Daha çok yaşlı yıldızlar için bir lig mi?

Eğer zaman ayırıp bir kaç maçı izlerseniz ligin ne kadar iyi bir kalitede olduğunu siz de görürsünüz. Burası yaşlı oyuncular için bir cennet değil. 30 yaş üstü Gomez, Van Persie, Podolski ve Sneider gibi oyuncular bu ligde forma giyiyor ama ligin kalitesini de arttırıyorlar.

Beşiktaş'taki rolün ne?

Biz yetenekli yıldızlar ve dengeyi sağlayan defansif ağırlıklı oyuncularımın karışımı bir kadroya sahibiz. Ben kendimi bu iki kesim arasında köprü oyunculardan biri olarak görüyorum. Savunma yapıyorum ve ihtiyaç olduğunu hissettiğim zaman da ileri çıkıyorum.

Peki Mario Gomez için neler söylersin?

Onun için gerçekten ama gerçekten çok mutluyum. Biz birbirimizi senelerdir tanıyoruz. Stuttgart'ta birlikte de oynamıştık. Beşiktaş'a yeniden kendisini kanıtlamak için geldi ve gollerini atmaya yeniden başlayarak kısa bir sürede milli takımdaki yerini de aldı. Bunu bu kadar kısa zamanda başarması kendisinin ve Beşiktaş'ın ne kadar değerli olduğunu kanıtlıyor. Ayrıca burada yapılan işlerin de takip edildiğini gösteriyor.

Kaynak: Goal

Gelişmelerden Haberdar Olun

@