Stoke City ile M.United maçı izler gibiydik

Rıdvan Dilmen Sivasspor-Beşiktaş maçının 90 dakikasını değerlendirdi.

FUTBOL 08.03.2015 - 16:24 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

"Galiptir bu yolda mağlup" diyebiliriz. Kazanılan 3 puan, kötü oyunun üstünü kapatabilir. Beşiktaş iki Club Brugge, bir Fenerbahçe maçı oynayacak. Bu zorlu periyotta 3 puan çok önemli. Beşiktaş'ı bu kötü oyuna zorlayan çok iyi bir Sivasspor izledik. Beklerini hücuma çıkaramayan bir Beşiktaş vardı. Ne Opare ne Serdar'ı hücum ettirmedi Ziya ve Cicinho...

Daha sonra Kerim'i aldı Bilic, "onunla deneyeyim" dedi ama o da olmadı. Sonlardaki Demba Ba-Mustafa değişikliği normal. Şimdi derbiyi düşünecekler.

Rakibin temposunu düşürmen için pas yapman lazım. Veli, Atiba ve Tolgay bu meziyetlere sahip ancak Sivas onlara pas yapma şansı vermedi.

Sergen hoca, Utaka ile başlayıp, Batuhnan ile bitirebilirdi ama o tersini yaptı. Çünkü maçı sonra değil, en baştan kazanmak istedi.

Bugün gündüz maçı da olduğu için bir Premier Lig maçı izledik. Kaliteli bir Stoke City ile Manchester United maçı izler gibiydik. İki maçtır iyi oynamıyordu Beşiktaş ancak hele derbi öncesi böyle bir maçı oynamak zordur.

Bilic bu maça nasıl ahzırlandı? Galatasaray maçını izleyerek... Ama Sivas bugün kusursuza yakın oynadı. Sadece top çizgiyi geçmedi.

Necip genel anlamda iyiydi. O baskıda savunma olarak çok büyük işler yapamayabilirsiniz ama Atiba'ya golden önce Bilal Kısa pası attı. Atiba da Gekas koşusu yaptı.