Beşiktaş-Kabataş Üniversitesi’nin 2019 yılında eğitim-öğretime başlayacağı açıklandı.

 Beşiktaş Kulübü, üniversite projesi kapsamında Türkiye'nin önde gelen kurumlarından Kabataş Üniversitesiyle işbirliği protokolüne vardı. Bugün gerçekleştirilen toplantıda, Beşiktaş-Kabataş Üniversitesi'nin 2019 yılında faaliyetlere başlaması hedef olarak belirlendi.
Feraye Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıya Beşiktaş Kulübü'mden; İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi, Genel Sekreter Ahmet Ürkmezgil, Futbol Dış İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Torunoğulları, Basketbol Şubesi, Dernekler ve Taraftarlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Özköse, Amatör Şubeler ve Beşiktaş Üniversitesi'nden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Karacan ile BJK İletişim Danışmanımız Rıdvan Akar katıldılar.

Toplantıda, İkinci BaşkanAhmet Nur Çebi, toplantı sonrası yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"İlk genel kurul yapıldı. Mevcut yönetim kurula üç yıllığına görev verildi. Kurulacak üniversitede hangi fakültelerin olacağı ve bunları maliyetleri ile yer tahsisleri konusunda görüşmeler yaptık. Beşiktaşlı duruşuyla yetişecek gençler için üniversite kapısını açmaya çalışıyoruz. Yönetim kurulu olarak bu konuda irade ortaya koyduk. Hayırlı olsun."

Amatör Şubeler ve Beşiktaş Üniversitesi'nden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Karacan da BJK TV'ye verdiği röportajda, "Hayırlı olsun. İlk toplantımızı yaptık. Kabataş sayılı eğitim kurumlarından bir tanesi. Beşiktaş ile Kabataş'ın birlikteliğinden çok iyi bir eğitim kurumunun ortaya çıkacağına inanıyorum" şeklinde konuştu.