Beşiktaşlı taraftarlar 12 bin sezonluk bilet satın alırken, 4 bin 500 tane VIP tribünü biletlerinin de bitmek üzere olduğu açıklandı.

Beşiktaş'ın son 2 yıldır gecesini gündüzünü birbirine katarak yapımına devam ettiği Vodafone Arena daha tamamlanmadan siyah-beyazlı kulübe yaklaşık 50 milyon liralık gelir getirdi. Dün itibariyle sona eren kombine satışlarında Beşiktaşlı taraftarlar 12 bin sezonluk bilet satın aldı. Toplam 41 bin 903 koltuk kapasiteli olacak yeni statta VIP, loca, protokol, sponsor ve rakip takım tribünü hariç satışa sunulan kombinelerden en çok ilgi kapalı ve numaralı olarak adlandırılan tribünlere gösterildi. Beşiktaş'ın gelecek sezon maçlarını oynayacağı stadın kullanıma başlanmasıyla birlikte kale arkası tribünlerinden 15 bin kombine daha yapılması beklenirken, 4 bin 500 VIP tribünün hemen hemen tamamının satıldığı öğrenildi. 12 bin kombineden yaklaşık 20 milyon liralık gelir elde edilirken 147 locanın tükenmek üzere olduğu belirtildi.


Kaynak arayışı sürüyor

 

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'a İspanya'dan golcü transferi: Joselu Beşiktaş'a İspanya'dan golcü transferi: Joselu


Son aylarda yaşadığı ekonomik sıkıntı nedeniyle stat inşaatında vites küçülten siyah-beyazlı kulüpte Başkan Fikret Orman'ın Vodafone Arena'nın yeni sezona yetişmesi için kaynak arayışında olduğu ortaya çıktı. Başkan Fikret Orman daha önce statla ilgili yaptığı açıklamalarda “İki sezondur her maçımızı deplasmanda oynuyoruz. Stadı bir an önce yeni sezona yetiştireceğiz. Bunun için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağız. Stadımız bitince rakiplerimizle aynı gelirlere ulaşıp para basacağız” demişti.