Kartal’ın mabedinin çatısı artık tamamlanmak üzere... Ocak ayında başlayacak olan yeşil sahanın yapımı için federasyon 3 milyon TL’lik yardım yapma kararı aldı
BEŞİKTAŞ’A Vodafone Arena için Türkiye Futbol Federasyonu’ndan dev yardım geliyor... Stadı bir an önce bitirip bu sezonun son bö-lümünde mabedine dönmek isteyen siyah-beyazlılara, TFF destek verme kararı aldı.

ARENA’NIN belki de yapımı en zor kısmı olan çatısı artık bitmek üzere... Diğer taraftan tribünlere üzerine koltukların monte edileceği traversler takılıyor. Ayrıca iç kısımdaki çalışmalar da hızla devam ediyor.

ÇATININ tamamlanmasının ardından yeşil sahanın yapımına başlanacak. Bu çalışmanın startı önümüzdeki ay verilecek ve burada devreye federasyon girecek. TFF, Beşiktaş’a Vodafone Arena’nın zemini için 3 milyon TL’lik yardım yapacak ve bir anlamda sahanın yapımını üstlenmiş olacak.

ALTTAN ISITMALI OLACAK

SİYAH-BEYAZLILAR, Ümraniye’deki sahayı 500 bin Euro’ya yenilemiş ve zemini hibrit çimle kaplanmıştı. Arena’nın zemini de hibrit çim olacak fakat burada hem alttan ısıtma olacak hem de özel bir drenaj sistemi yapılacak. Son 50 yıl içinde İstanbul’da metrekareye düşen en yüksek yağış miktarı öğrenildi. Bunun %100 fazlası suyu boşaltabilecek bir pompa sistemi kurulacak. Bu çok özel saha, TFF’nin yapacağı destekle finanse edilecek.

Haber Kaynağı: Vatan