Stada göz koydu!

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, bütün maçları Başakşehir Fatih Terim Stadı'nda oynamak istiyor.

FUTBOL 10.11.2014 - 02:31 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Başakşehir’in tesislerinin harika olduğunu söyleyen Bilic, “Burası çok ideal bir stat. Bütün maçları burada oynamak isteriz. Partizan maçı için de olabilir. Burası bir futbol stadı. İnsana kendini iyi hissettiriyor” diye konuştu.

Başakşehir deplasmanından üç puanla ayrılmanın sevincini yaşayan Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, karşılaşmanın ardından Başakşehir Fatih Terim Stadı ile görülen kırmızı kartlara vurgu yaptı.

Fatih Terim Stadı’ndaki tesislerin harika olduğunu dile getiren Hırvat çalıştırıcı, “Burası çok ideal bir stat. Bütün maçları burada oynamak isteriz. Partizan maçı için de olabilir. Burası bir futbol stadı... İnsana kendini iyi hissettiriyor. Seyirci baskısı açısından ideal bir stat” diye konuştu.

15 transfer lazım!

İyi bir maç olduğunu ama ne yazık ki iki kırmızı kart gördüklerini ifade eden Bilic, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Böylesine kırmızı kart görmeye devam edersek 15 oyuncu daha transfer etmemiz lazım. Başakşehir maçına bakacak olursak kenardaki tek ofansif Uğur Boral’dı. Neyseki cezalı oyuncular dönüyor. Kulübün finans durumu da ortada bu nedenle fazla kadro derinliği yaratamazsınız. Kadro yapılanmasından çok memnunum. Bir iki oyuncu daha alsak belki iyi olabilirdi ama çok fazla alınmasını da istemem. Bu kadroya inanıyoruz ve güveniyoruz. Kulüp bir geçiş dönemi yaşıyor. Maaş dengesini de göz önünde bulundurmalıyız.”

Maçı da değerlendiren siyah-beyazlıların teknik patronu, “İlk yarıda daha aktif olmalıydık ama üçüncü bölgede cesur değildik. İlk yarının hakkı 0-0’dı. Devre arasında daha istekli olmaları yönünde oyuncularımla konuştum. Bunu yaptık, zaten oyunu böyle çevirdik. Çok iyi karakter sergilediler. Oyuncularım çok iyi geri dönüş yaptılar” dedi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@