Geçtiğimiz hafta Tekvandocu Nayime Baydar’a sponsor olarak Sivas’daki Türkiye Şampiyonası’na gönderen Beşiktaşlılar Derneği, dün de Aliağa Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Spor Salonu’na yaptığı yatırımlardan dolayı Okul Aile Birliğinden teşekkür plaketi aldı.
1985 yılında yapılan Aliağa Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Spor Salonu onarılarak yepyeni bir çehreye kavuştu.İç ve dış mekanı oldukça eskiyen Salon, Aliağa Beşiktaşlılar Derneği tarafından onarılarak öğrencilerin ve Aliağalı sporseverlerin hizmetine sunuldu.
Yapılan yatırımlardan dolayı;  METEM Okul  Aile Birliği  ve Okul yöneticileri düzenlenen bir törenle Aliağa Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Güven Ülkü’ye bir Teşekkür plaketi verdiler.
Okul Müdürü Kazım Sayın, Okul Aile Birliği yöneticileri Gönül Yazıcı ve Saniye Doğan ile Beşiktaşlılar Derneği Yöneticilerinin hazır bulunduğu törende konuşan Okul Müdür Kazım Sayın; 2010 yılından buyana okul için, hangi sanayi kuruluşundan yardım istedilerse aldıklarını ifade ederek “Okulumuz için en anlamlı yardım ve destek budur. Çünkü bu salon yalnızca okulumuza değil tüm Aliağalı sporseverlere hizmet vermektedir” dedi.
SPORA VE SOPORCUYA DESTEĞİMİZ SÜRECEKTİR
Dernek olarak imkanları dahilinde spor’a ve sporcuya destek olmaya devam edeceklerini belirten Aliağa Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Güven Ülkü “Aramızda yapmış olduğumuz bir organizasyon ile yönetim olarak topladığımız para ile bu salonun onarımını yaptık. Ve Okulun ve Aliağalı sporseverlerin hizmetine sonduk. İlçemizde salon sporuna desteği önemli görüyoruz. Çünkü Beko Basketbol Liginde mücadele eden takımımız var. Gelecekte takımıza altyapıdan birkaç oyuncu yetiştirebilirsek ne mutlu bize” diyerek, dernek olarak çalışkan, dürüst , başarılı sporculara destek olmaya devam edecekleri sözünü verdi.
Konuşmaların ardından, Okul Aile Birliği’nin hazırlamış olduğu plaketi Okul Müdürü Kazım Sayın, Dernek Başkanı Güven Ülkü’ye verirken, Beşiktaşlılar Derneği’nin hazırladığı bir buket çiçeği ise Güven Ülkü Kazım Sayın’a verdi.Salondaki tören Dernek yöneticileri ile okul yöneticilerinin toplu resim çektirmesiyle sona erdi.