Spor yazarlarının Beşiktaş-G.Birliği görüşleri

Gündem 03.04.2017, 09:59

Metin Tekin: Beşiktaş'ın gücü!
Beşiktaş bu kez Başakşehir'in ikramını geri çevirmedi... Taraftarın da son dakikalardaki tezahüratında dediği gibi güneşli günler yakın mı?
Bu kez ikramı geri çevirmeyen Beşiktaş, puan farkını 5'e çıkardı. İlk 40 dakika bildiğimiz ve alıştığımız Vodafone Arena'nın, o hücum ve pozisyon üstünlüğü yoktu çünkü Gençlerbirliği iyi oynadı. Ama Beşiktaş öyle güçlü bir takım ki ne kadar iyi oynarsanız oynayın golü bulamıyorsunuz. İlk yarının son 5 dakikasında skorun Oğuzhan'la 1-0'a gelişi, Quaresma'nın devreye girişi ve ikinci yarı topu alıp rakibe vermeden Talisca'nın farkı ikiye çıkararak rakibi bitirişi.
Gençlerbirliği ne yaptı diye bakınca, "Kötü oynamadım, iyi oynadım" diyebilir ama maçın galibi Beşiktaş ise bu güçlü bir takım olduğunun kanıtıdır. Bir kez daha gördük ki bu ligin en güçlü takımı Beşiktaş... Siyah-beyazlıların 5 puanlık farktan sonra şampiyonluğu vereceğini düşünmüyorum. Bunu oyun ve takım farkından söylüyorum. Daha büyük bir hayal ise Lyon'u eleyip Avrupa Ligi'ni kazanıp sezonu bitirmek.
>>>>