Futbolculuk döneminde ortaya koyduğu başarılı performansla ligin unutulmazları arasında yer alan ve Süper Lig’de teknik direktörlükte yapan Şota Arveladze, Ntvspor’da yayınlanan bir programda açıklamalar yaptı. 

Gürcü teknik adam, Beşiktaş’tan övgü dolu sözlerle bahsetti ve daha önce birlikte çalıştığı deneyimli teknik direktör Şenol Güneş ile ilgili dikkat çeken cümleler kurdu. 

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş - Sampdoria maçının tarihi açıklandı Beşiktaş - Sampdoria maçının tarihi açıklandı

Arveladze’nin yaptığı açıklamalar şu şekilde :  

- “Liderliği Beşiktaş hak ediyor”

Beşiktaş daha iyi oynuyor ve şu ana kadar liderliği hak ettiler. Takımda Şenol Güneş farkı var. Kaç tane golcü futbolcu çıkardı. Takımda değişik oyuncular var. Kanatlarda ve forvetten bahsediyorum.  

- Cenk Tosun yorumu!

Mesela Cenk Tosun’u, Gonzalo Higuain’e çok benzetiyorum. Güçlü ve etkili bir forvet Cenk… Cenk her şeyi yapıyor. Çok büyük bir başarı. Kolay değil.

- “Şenol Güneş özelliklerini kaybetmemiş”

Şenol hoca özelliklerinden hiçbir şey kaybetmemiş. Ben de kendisiyle birlikte çalıştım. Hücuma giden takım keyif alıyorsa bu bir mesajdır. Sadece iyi oyunculardan bahsetmiyorum. Her gün keyif alan ve keyif veren bir takım yaratmak kolay değil. Oyuncular ve teknik kadroyu tebrik etmek lazım. 

- Konuşmadan çok şey anlatan adam: Şenol Güneş!

Biz halen hoca ile görüşüyoruz. Şenol hoca ile 10 gün önce güzel bir kahvaltı yaptık. Konuştuk. Çok fazla konuşmaz, çok fazla bir şey söylemez. Ama çok şey anlatır. Şenol Güneş’in böyle bir karakteri var. Kontrol eden, maçın içinde hiç kaybolmayan bir teknik direktör. Zaten büyük teknik adam böyle olur.

- Sakatlanan Fabri’ye övgüler…

Fabri süper bir kurtarış yaptı. İyi bir transfer. Ceza sahasında karşı karşıya pozisyonda harika kurtardı. Ben orada olsam  sanırım golü atardım. Bir de maç 0-0 devam ederken böyle bir kurtarış yapmak önemli. Fabri, iyi bir profesyonel. Sakatlandığında takıma zarar verebileceğini anladı ve çıkmak istedi. Neticede Tolga Zengin de başarılı bir kaleci.