Sosa'dan İlk Açıklama

Beşiktaş'ın transfer görüşmelerine başladığı Sosa, sağlık kontrollerinin ardından tesisleri gezdi.

FUTBOL 01.09.2014 - 17:03 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

“Karşılama için öncelikle teşekkür ederim. Yeni geldim. Şu an çok mutluyum. Yarın sağlık kontrolünden geçtikten sonra yeni çalışacağım iş arkadaşlarımla, beraber olacağım herkesle tanışmak için sabırsızlanıyorum. Köprüden hızlı bir geçiş yaptık. Hızlı olmasına rağmen çok güzeldi. Gündüz gözüyle görmek çok daha güzel olacak sanırım.”
 
“Her futbolcu büyük bir kulüpte oynamak ister. Ben de Beşiktaş’ın bu büyük kulüpler içerisinde olduğunu biliyorum. Beşiktaş önüme çok güzel bir proje sundu ve benimle gerçekten ilgilendiğini gösterdi. Her futbolcu, her insan ilgiden hoşlanır. Ben de gösterilen ilgiden çok mutlu oldum ve tercih yapmam da etkili oldu.’’
 
“Beşiktaş’ın ve taraftarının üzgün olduğunu biliyorum. Çünkü haksız yere gruplara kalamadığını gördüm. Beşiktaş hak etmişti aslında. Ama şu anda bundan sonrasına bakacağız. Biliyorum ki oyuncularla tek tek ilgilenen, kolay iletişim kurabilen bir teknik direktörümüz var. Ben de takıma katılarak yeni arkadaşlarıma neler yapabileceğimi göstermek istiyorum.”
 
“Arjantinliler genelde savaşçı, saha içerisinde her şeylerini veren futbolcular olarak bilinirler. Duyduğum kadarıyla Beşiktaş taraftarı da çok özeldir. Onların da vereceği destekle saha içerisinde elimden geleni yapmaya çalışacağım. Fiziğim için şu an birşey söyleyemem. Takım ile bir araya gelmem gerekir. Takımla bir araya geldiğimde eksiğim var mı, yok mu o zaman anlayabilirim.’’
 
“Bugün imza attım kulübe. Hedefleri düşünmek için erken olduğunu düşünüyorum. İlk önce takım arkadaşlarıma alışmak var. Ondan sonra da Beşiktaş forması altında ne yapmam gerekiyorsa, nerede mücadele etmem, hangi kupayı kazanmam gerekiyorsa hepsine talibim.”