Son 14 maçta 6 gol, 8 asist üreten Arjantinli maestro üzerine düşeni fazlasıyla yaptı. Müthiş golü dışında gollük pozisyonlar hazırladı. Oğuzhan'ın golü ofsayta takıldı; Atiba ise kaleciyi geçemedi

 Beşiktaş'ta bu sezon şampiyonluğu en çok isteyen isimlerin başında şüphesiz Sosa gelir. Şampiyonluk yolunda en kritik virajlardan Kasımpaşa karşısında Beşiktaş'ın yine en önemli kozlarından birisi Sosa'ydı. Nitekim bu beklentileri de boşa çıkarmadı ve kalitesine, klasına yakışır bir şekilde Paşa savunmasını 'Messivari' dokunuşlarla aşıp Kartal'ı öne geçirmeyi başardı. Ancak Kasımpaşa'nın şok golleriyle geriye düşen Beşiktaş'ta bu duruma neredeyse tek başına isyan eden Arjantinli maestroydu.
Her yerden denedi

90 dakika sahada kalan Sosa, takımı geri döndürmek için çok çabaladı. 66'da Oğuzhan'a gol attırdı ama ofsayt gerekçesiyle sayılmadı. 68'de kendi denedi; şutu az farkla dışarı gitti. 88'de en kritik pozisyonda Atiba'yı golle burun buruna getirdi ama Kanadalı'nın vuruşu kalecide kaldı. Beşiktaş bu sezon mutlu sona ulaşırsa; son 14 maçta 6 gol, 8 asistlik bir performans sergileyen Sosa büyük pay sahibi olacak.