Sosa Klasını Gösterdi

Güntekin Onay kaleme aldı.

GÜNDEM 19.09.2014 - 12:02 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı
BEŞİKTAŞ ilk 20 dakika rakibi tarttıktan sonra tempoyu arttırdı, vitesi yükseltti, golü ve pozisyonları buldu. Oğuzhan ve Gökhan Töre son derece etkili ve kaliteli işlere imza attılar. 
 
NİTEKİM gol de bu iki oyuncunun işbirliği ile geldi. Gökhan büyük potansiyele sahip bir futbolcu. Attığı klas goldeki gibi tabela değiştiren işlere imza atmaya devam ederse 'yıldız' oyuncu apoletini de takacak.
 
İLK yarıda maçı kopartacak pozisyonlar da buldu siyah-beyazlılar. İkinci golün bir türlü gelmemesi dakikalar geçtikçe Beşiktaş'ı sıkıntıya soktu. 
 
MUSTAFA sakatlanınca giren Cenk Tosun'un çok daha aktif olması şart. Cenk'in tutukluğu ve yavaş kalması da 2. golü bulamamak da etkendi.
 
SAĞ bek pozisyonunda oynayan Necip yerini yadırgayan bir oyun ortaya koydu. Hücumlarda hiç yoktu.
 
SOSA KLASINI GÖSTERDİ
 
İKİNCİ yarıda da oyunun tüm kontrolü Beşiktaş'ın elindeydi. 68'de giren Sosa, ağır sahaya rağmen her topla buluşmasında klasını ortaya koydu. Arjantinli, çabuk düşünen ve oynayan, doğru kararlar veren bir futbolcu. 
 
BU tip maçlar oyundan çok skorun önemli olduğu maçlar. Beşiktaş maçın büyük bölümünde iyi oynadı. Ancak hovardaca kaçırılan pozisyonlar ve son bölümde yapılan hatalar beraberliğe adeta davetiye çıkardı. 
 
AVRUPA Ligi'ne evinde 3 puan ile başlamak çok önemliydi. Beşiktaş 7-8 net pozisyon yakaladığı maçta kendisini hiç tehdit etmeyen bir rakiple berabere kalmayı başararak bir klasiğe imza attı.
 
KOLAY kazanılacak bir maçı berabere bitirmek siyah-beyazlıların ders çıkartması gereken bir durum.