'Sorumlular Hesap Vermeli'

Başarılı spor yazarı Atıf Keçeçi KartalBakışı'na özel açıklamalarda bulundu.

ÖZEL 19.08.2015 - 11:56 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

 Geçen sene Beşiktaş, Cuma günleri oynuyordu, bu sene ise pazartesigünleri oynamaya başladı. Öyle bir alışkanlık oldu. 5 gün futboldadinlenmek için iyi bir süre ancak adil olması için özellikle derbimaçlarında dinlenme günlerinin aynı olması çok daha önemli.

 Beşiktaş sezon öncesi 11 futbolcu transfer etmiş, sezona 31 futbolcubaşlamışsınız, ilk 4 güzel bir serin var ancak daha sonrası kötü. YaniBeşiktaş'ın futbolunu iyi analiz etmek lazım, diğer takımlarlakıyaslamak lazım. Örneğin Fenerbahçe'nin bekleri ne yapmış? Kaç kezbindirme yapmış, kaç asist yapmış? Seninkiler ne yapmış? Ona bakmaklazım. Sol bek sorunu var. İsmail Köybaşı yeniden sakatlandığı zaman neyapacaksın? Motta'ya ısrar edeceksin.Sağ bek sorunu var Beşiktaş'ın.Orta sahadaki futbolcuların pas isabet oran, böyle istatistikler önemli.Beşiktaş Avrupa'nın en çok koşan 2. takımı olmuş ama sadece koşmakolmuyor. Yani baktığımız zaman Beşiktaş'ın ligde kendisinden daha azkoşan takımların gerisinde olduğunu görüyoruz.


Beşiktaş'ın asıl sorunukendi oyun tarzını yaratamamak ve Almeilda ile Fernandes.

Yani bu formlarına göre takımda kalmayı kesinlikle hak etmiyorlar.Devre arasına az bir süre kaldı, devre arasına kadar formlarına bir kezdaha bakılıp, karar verilmeli. Devre arasında ya tamam, ya devamdenmeli. Bunun Beşiktaş adına daha iyi olacağını düşünüyorum, artık birkarara bağlanmasının.

*Son olarak da Kartal Yuvası'nın 480 BİNTL'lik açığı ile ilgili ne diyeceksiniz?

Yani söylemeye devam edeyim, sorumluları hesap vermeli. En üstyöneticisinden, alta kadar sorumlu olan herkes bunun hesabını vermeli.Metin Albayrak'dan başlayarak, o tarihe kadar sorumlular, bu olayınaslını, hesabını vermek zorunda.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@