Son Söz Kasımpaşa'nın

Beşiktaş, Kasımpaşa'nın golcü ismi Adem Büyük ile ilgili girişimlere başladı.

ÖZEL 19.08.2015 - 11:56 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Takımıgüçlendirmek adına takviye arayışlarını sürdüren Beşiktaş,Kasımpaşa'nın golcü oyuncusu Adem Büyük ile ilgili çalışmalarınabaşladı.

Beşiktaş altyapısından çıkan ve geçtiğimiz günlerdeBeşiktaş formasını yeniden giymek istediğini açıklayan Adem Büyüktransferi için transfer çalışmalarına başlayan Beşiktaş, oyuncununkulübü ile iletişime geçti.

Forvet oyuncusu ile ilgili son kararıkulübü Kasımpaşa'nın vereceği belirtilirken, Adem Büyük'ün deaçıklamasında olduğu gibi Beşiktaş'a geri dönmeyi çok istediğiöğrenilirken, transfer de Kasımpaşa kulübü belirleyici olacak.

Beşiktaşaltyapısından yetişen Adem Büyük, Kasımpaşaspor forması altındagösterdiği performansla A Milli Takım'a kadar yükselmeyi başardı.


Beşiktaş altyapısından yetişen ve Beşiktaş A2 takımında 28 maça çıkıp, 26 gol atan Adem Büyük geçen hafta TRT Spor'da Beşiktaş hakkında özel açıklamalar yapmıştı.

"Beşiktaş formasını giymek istiyorum"

Soru: Sen Beşiktaş’ın altyapısında yetiştin.Genellikle takımlar oyuncu almak istediklerinde kendi altyapılarınabakarlar. Senin aynı dönem oynayan birçok arkadaşın A takıma çıktı. Seniyi olmana rağmen yollarınız neden ayrıldı?

Adem: Ben o dönem gerçekten çok büyük sıkıntılaryaşadım. PAF takımda oynadığım sene gol kralı olduğum zaman tabi kiherkes gibi, benim yerime oynayan yedeğim olan insanlar benim üzerimeçıkıp oynamaya başladılar benim hak ettiğim halde bende oradaydım odönem. Ama o fırsat bir türlü bana gelmedi. Şöyle her hocanın kendinegöre fikirleri kendine göre bir tarzı vardır. O dönemde Rıza hocayanılmıyorsam Rıza hoca (Çalımbay) komple alt yapının bütünkoordinasyonunu kendine almıştı. Bütün kontrol kendisindeydi. Bu yüzdende herhalde kendisinin futbol anlayışına uymadığım için beni oradangönderdiler kiralık olarak. İstemediğim bir yere gönderdiler. Çünkü çokbaşarılı bir sezon geçirdiğim yerden 3. Lige gitmeyi hak etmiyordum enazından.

Ama tabi ben her zaman söylemiştim yine de söylüyorum nasip olursa bentekrar o formayı giymek istiyorum. Eğer buralara geldiyse onlarınsayesinde geldim. Çünkü hiç umulmadık bir yerden geldim kimseninummadığı bir yerden geldim ben Beşiktaş’a. O yüzden onlara tekrarteşekkür ediyorum. Gerçekten benim için ayrı bir yere sahipler.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@