Avrupa Ligi'nde gruptan çıkamadık. Ziraat Türkiye Kupası'nda yarı finali başkaları oynayacak. Tek kulvar kaldı. Şampiyonluktan öte yol yok.

 Beşiktaş’ı çözmüşler. Kimse ‘kendi futbolumu oynayacağım’ demiyor. Biliyorlar ki futbol oynamakta kimse Kartal’la boy ölçüşemez. Oynatmamaya çalışıyorlar. Atiba, Oğuzhan ve Sosa’ya yakın markaj. Gökhan ve Quaresma’ya da nefes aldırma. Top oynamaya ve pas yapmaya soyunmuş Konyaspor bile Beşiktaş karşısında bambaşka. Topa sahip olmak önemsiz. Alanı daralt, Beşiktaş pas yapamasın. Nasılsa zaman Yeşil-Beyazlılar’ın lehine işliyor.

Rakip dirençli

Uzun zamandır oynamadığından Serdar Kurtuluş taç atmayı unutmuş. Doğru pozisyon aldığı, ataklara destek verdiği de söylenemez. Tosic’in bindirmeye niyeti var ama rakip dirençli. Beşiktaş orta sahasının farklı bir şey yapması lazım. Rakip seni oynatmıyorsa tek çare var. Sen de aynısını rakibe yapıp kaptığın toplarla avantaj sağlayacaksın. Atiba dışında rakibi rahatsız eden yok. Oğuzhan ile Sosa top ayaklarındayken varlar. Top rakipteyken paydos. Oyunun hakimiyetini rakibe verdiğinde Beşiktaş sıradan bir ekip. Kartal, orta sahasındaki oyun anlayışını tekrar gözden geçirmeli. Quaresma’nın istekli futbolu ve top kullanma becerisi yetmiyor.

Mevzu topa vurmaksa...


Konyaspor’da mücadele etmeyen oyuncu yoktu. Holmen önde presi nerede başlatacağını çok iyi biliyor. Ali Çamdalı’nın desteğiyle kapılan toplar, Ömer Ali’nin hareketliliği ve Mbamba’nın bireysel yeteneğiyle kontratağa dönüştü. Rangelov sağa sola deplase olarak bu kontraları etkin hale getiriyor. Boşalttığı alanlara giren Meha’ya ise tek şey kalıyor, şut atmak. Mevzu topa vurmaksa Meha’dan iyisi bulunmaz.

Deplasmanda ve dolu tribünlere karşı yemeden iki gol atmak tabii ki çok zor. Kartal ilk maçta kaybettiği turu geri getirme çabasındaydı. Olmadı. Avrupa Ligi’nde gruptan çıkamadık. Ziraat Türkiye Kupası’nda yarı finali başkaları oynayacak. Tek kulvar kaldı. Şampiyonluktan öte yol yok.