Soma'ya Katkı Sağlayacağız

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, "Beşiktaş Belediyesi'nin madencilerin aileleri için başlattığı Beşiktaş Evleri, Beşiktaş Konutları yapılması projesine biz de katkı sağlayacağız. Bu tür projelerimiz devam edecek"

GÜNDEM 01.06.2014 - 14:10 22.04.2021 - 00:01 Kartal Bakışı
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, iyisiyle  kötüsüyle birfutbol sezonunu geride bıraktıklarını, yeni sezonla ilgili  çalışmalarabaşladıklarını söyledi. Fikret Orman, kulübünresmi yayın organı Beşiktaş Dergisi'nin haziran  ayı sayısında yer alanyazısında, futbol takımının Spor Toto Süper Lig'de  2013-2014 sezonunuzorlu süreçlerin ardından üçüncü sırada bitirdiğini ve UEFA  ŞampiyonlarLigi'nde ön eleme oynamaya hak kazandığını hatırlattı. "SlavenBilic başta olmak üzere teknik ekibimize, futbolcularımıza ve  tümsıkıntılara rağmen onların yanında yer alan siz değerli taraftarlarımıza teşekkür ediyorum" diyen Orman, "Her zaman söylediğimiz gibi, futbolbaşta olmak  üzere tüm branşlarımızla, kulübümüzün yapısıyla, gelirleri,projeleri ile ilgili  uzun vadeli planlarımız mevcut. Yeni sezonlailgili teknik heyetimizin raporu  doğrultusunda gerekli çalışmalaravakit geçirmeden başladık" ifadelerini  kullandı. Beşiktaştaraftarlarına seslenen Orman, "Siz büyük Beşiktaş  taraftarınındesteği ve inancı ile; kulübümüzün büyüklüğüne ve şanlı geçmişine yaraşır Vodafone Arena'da, Beşiktaş'ın ve Türk futbolunun geleceğinedamga  vuracak büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum" diye görüşbelirtti.
 Soma'daki maden faciası 


 Mayısayında Soma'da yaşanan maden faciasına da değinen Orman, "13  Mayıs2014 günü Soma'da yaşanan maden faciası, tüm Türkiye'yi derin birüzüntüye  ve yasa boğdu. Öncelikle faciada hayatını kaybedenmadencilerimize Allah'tan  rahmet, ailelerine, yakınlarına, tüm Somahalkına sabır ve başsağlığı diliyorum"  dedi. Beşiktaş'ıntoplumsal olaylarla ilgili konularda da çok duyarlı bir  camia olduğunukaydeden Orman, şöyle devam etti: "Yüzlerce işçiyi kaybettiğimizfacianın ardından camiamızın üzüntü ve  desteğini iletmek üzere BeşiktaşBelediye Başkanı Av. Murat Hazinedar ile  birlikte Soma'ya gittik.Elbette ki, bu yarayı sarmak mümkün değil, can kaybının  yarattığıacının yerini maddi hiçbir şey tutamaz ama bir nebze de olsa geride kalan eşlerin, çocukların gelecek yaşamlarına destek olmak, dertlerineortak  olabilmek için bazı adımlar attık. Ligin son haftasındaoynadığımız  Gençlerbirliği maçının bilet satışından elde edilen geliriihtiyaç sahiplerine  bağışlamayı kararlaştırdık. Beşiktaş Belediyesi'ninmadencilerin aileleri için başlattığı Beşiktaş Evleri, BeşiktaşKonutları yapılması projesine biz de katkı sağlayacağız. Bu türprojelerimiz devam edecek."  Son olarak erkekhentbol takımının şampiyonluğuna değinen Orman,  yazısını şöyletamamladı: "2013-2014 sezonunda hem Türkiye Kupası'nda hem de SüperLig'de  şampiyon olan hentbol takımımızı tebrik ediyor, altısı üst üsteolmak üzere  toplamda onuncu lig şampiyonluğuna imza atan antrenörümüzMüfit Arın ve teknik  ekibi ile oyuncularımızın başarılarının devamınıdiliyorum."  

Gelişmelerden Haberdar Olun

@