Opare'nin Liverpool maçına damga vurma öyküsü bu sözlerle başladı.

Aslında akıllarda her zaman yer etmesi gereken bir sözdür.Her kriz bir fırsattır.Tıpkı Daniel Opare için olduğu gibi. Olimpiyat’taki harika gecenin yıldızıydı.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş, Kayseri deplasmanından 3 puanla geliyor Beşiktaş, Kayseri deplasmanından 3 puanla geliyor

 

Ganalı. Maç öncesi ‘en büyük sıkıntı’ olarak görünen savunmanın solunda rakibin en etkili silahını susturan Opare... Liverpool maçı öncesi asıl mevkii olan sağ bekte Serdar Kurtuluş’a natif olamamış, vasat ve hatalı bir transferdi 24 yaşındaki oyuncu... Solda ise sıkıntı büyüktü. Formsuzluğuyla saç baş yolduran Motta’nın cezalı, İsmail Köybaşı’nın sakat oluşu nedeniyle elde sol bek kalmamış, herkesi bir sıkıntı almıştı.

 


"KARŞIMDAKİ RAKİBİ TANIYORUM, HIZIMA GÜVENİYORUM"


Tam da bu noktada kritik bir zirve gerçekleşti. Teknik direktör Bilic, sol bek için sürpriz bir adım atmaya karar vermişti. Opare’yi odasına çağırdı, ‘Otur’ dedi. Söze giren Hırvat hoca, “Geldiğin günden bu yana istediğin şansı bulamadığının farkındayım.

 

Ancak işte sana şans. Liverpool maçında seni farklı bir pozisyonda, sol bekte oynatmayı düşünüyorum. Daha önce bu pozisyonda da görev aldığını söylemiştin. Kendini ona göre motive et” dedi. Ganalı oyuncu, beklediği şansı yakalamanın özgüveniyle ayağa kalktı, “Merak etmeyin, solda daha iyi oynarım. Karşımda oynayacak rakibi tanıyorum, hızıma güveniyorum” dedi, odadan çıktı. Maç öncesi yerinde duramıyordu. Isınmaya çıktığında tribünleri görmüş, çok etkilenmişti. İlk düdükten itibaren Liverpool’un yıldızı Jordan Ibe’a adım attırmadı, dev zaferin gizli kahramanı oldu.