Temposu yüksek dönem dizisi Barbaroslar da şok eden ayrılıklar yaşanıyor. Son bölümde Barbaroslar Oruç Reis öldü mü, Oruç Reis gerçekte ne zaman ölüyor merak konusu oldu.

Her bölümü soluksuz takip edilen dizi Barbaroslar Oruç Reis öldü mü, Barbaroslar Oruç Reis gerçekte ne zaman ölüyor sorusu gündem oldu. Tarihte Oruç Reis nasıl öldü, tarihe ışık tutan dizinin son bölümünden sonra araştırılmaya başlandı.

TRT'nin sevilen tarihi dizisi Barbaroslar yeni bölümleriyle diziseverleri ekranlara kilitlemeye devam ediyor. Barbaroslar son bölümde Oruç Reis'in öldüğü görülüyor. Barbaroslar Oruç Reis ölüyor mu, Barbaroslar Oruç Reis gerçekte ne zaman ölüyor? sorlarının yanıtı haberimizde.

Barbaroslar dizisi son bölümlerde art arda yaşanan ayrılıklar sezon finalinin yaklaştığının habercisi. 

Barbaroslar Oruç Reis gerçekte ne zaman öldü

Cezayir’in doğusunda, İspanya’nın hakimiyeti altında bulunan Tlemsan’ı elde eden Oruç Reis, İspanyollardan yardım alan Tlemsan emirine karşı, elde ettiği yerleri savundu. Topraklarını yedi ay boyunca müdâfaa etti. Yerli halkın ihanet etmesi üzerine, Cezayir’e dönmek için düşman kuşatmasını yarıp dışarı çıkmaya çalıştı.

Düşmanı yararak bir kısım leventleriyle birlikte ırmağı geçti. Ancak, yirmi kadar levendi, düşman tarafında kalmıştı. Oruç Reis, kurtulma ümîdi olmadığını bile bile, leventlerini yalnız bırakmamak için tekrar düşmanları arasına daldı. Nehri geçmeye çalışırken leventlerinin çoğu öldü. Tek kollu Oruç Reis, yanındaki son levendin de öldüğünü gördükten sonra, aldığı mızrak yarası sonucu öldü.

Tarihte Oruç Reis nasıl öldü?

Leventler onu Cezayir'e getirdiler ve Kasbah'da bulunan Sidi Abdurrahman Camii yanındaki türbesine gömdüler. Oruç Reis'in 1518’de hayatını kaybettiğinde, kırk sekiz yaşında olduğu tahmin edilmektedir.

Gözden kaçırmayın

Chelsea'yi almak isteyen Muhsin Bayrak ne iş yapıyor? Muhsin Bayrak kim, serveti ne kadar? Chelsea'yi almak isteyen Muhsin Bayrak ne iş yapıyor? Muhsin Bayrak kim, serveti ne kadar?

Barbaroslar Oruç Reis kim?

Oruç Reis (1470 veya 1474, Midilli Adası - 1518, Tilimsan), Osmanlı denizci. Barbaros Hayreddin Paşa'nın ağabeyidir. Osmanlı'ya katılmadan önce Cezayir'i ele geçirip egemen olmuştur. Muhtemelen 1470'te (bazı kaynaklara göre 1474'te) Osmanlı yerleşkesi olan şu anki Midilli'nin Bonova Köyü'nde doğdu.

Oruç Reis kaç yılında yaşamıştır?

Oruç Reis (1470 veya 1474, Midilli Adası - 1518, Tilimsan), Osmanlı denizci. Barbaros Hayreddin Paşa'nın ağabeyidir.

Oruç Reis hangi padişah zamanında yaşamıştır?

Hayreddin Paşa'nın asıl adı Hızır Reis'ti. Ona, "dinin hayırlısı" anlamına gelen Hayreddin adını, Osmanlı Devleti'ne yaptığı hizmetinden dolayı Padişah Yavuz Sultan Selim verdi. Buradan da anlaşıldığı üzere Barbaros Hayreddin Paşa döneminde Yavuz Sultan Selim tahtta idi.