Sobol gelirse stoper yaza kalabilir

Beşiktaş, 21 yaşındaki oyuncuyla anlaşarak kadroyu gençleştirme hamlesinin ilk adımını attı. Esas bölgesi sol bek olan Sobol’un savunmanın ortasında da görev yapabilmesi nedeniyle stoper transferinin ertelenebileceği ortaya çıktı.

FUTBOL 01.01.2017 - 11:02 21.04.2021 - 23:56 Kartal Bakışı
Stoper ve forvet transferine odaklanan Beşiktaş’ın, Ukrayna ekibi Zorya’da top koşturan sol bek Eduard Sobol’la büyük ölçüde anlaşması aynı zamanda gençleştirme hamlesinin ilk hamlesi oldu. Yaz transfer döneminde Gökhan İnler, Gökhan Gönül ve Adriano’yu kadrosuna katarak takımın yaş ortalamasını yükselten siyah-beyazlı yönetim, gençlik operasyonuna Sobol ile başladı.

21 yaşındaki Sobol’u satış opsiyonlu olarak Shakhtar Donetsk’ten kiralamaya çok yaklaşan Beşiktaş; Quaresma, Atiba, Marcelo, Tosic ve Tolga’nın da 30’lu yaşlarda olması nedeniyle genç oyuncuları takip altına aldı. İzleme Komitesi’nin, Sobol için yönetime olumlu rapor sunduğu ve bunun üzerine transferin büyük ölçüde bitirildiği aktarıldı.

Şenol Güneş onay verdi

İzleme Komitesi’nden Gökhan Keskin’in defalarca seyrettiği Ukraynalı oyuncu için Şenol Güneş de onay verdi. Başkan Fikret Orman’ın da onaylaması durumunda bu transfer resmiyete kavuşacak ve Beşiktaş aynı zamanda bir de stoper kazanacak. Sobol’un, Tosic gibi sol stoper oynayabilme özelliği olması nedeniyle siyah-beyazlıların bu oyuncuyu liste başına koydukları vurgulandı.

Stoper yaza kalabilir

Bu arada Sobol ile anlaşma sağlanması halinde, Beşiktaş Yönetimi’nin stoper transferinden vazgeçebileceği iddia edildi. Listedeki stoperler için kulüplerin astronomik rakamlar istemesi yüzünden siyah-beyazlıların stoper transferini yaz dönemine bırakabileceği ileri sürüldü.

Milliyet

Gelişmelerden Haberdar Olun

@