Rıdvan Dilmen, Beşiktaş - Gaziantepspor maçını değerlendirdi.

Perşembe akşamı Atatürk Olimpiyat Satıdı'nda ısınma dahil 3.5 saat süren bir maç oldu Tottenham-
Beşiktaş mücadelesi... Çok sık bir maç trafiğinde olağanüstü bir performans beklemezsiniz.Tottenham da Beşiktaş da prestij maçı görmeyince yorucu bir maç oldu. 


Dünkü maçın ilk yarısı ise aslında kör dövüşü gibi geçti. İkinci yarıda değişen, Gaziantep'in geriye yaslanması oldu. Maçın vasat oyuncularından olan ancak normalde daha dinlenmiş ve diri olmasını bekleyeceğiniz Oğuzhan kilidi çözdü. 

 

Yorgun gözüktüler 


Oğuzhan Özyakup gole rağmen bende hayal kırıklığı yarattı. Beşiktaş yorgundu. Jose Sosa yorulmuş, hatta Cenk Tosun dahi yorgun gözüktü maç istikrarı olmadığı için. Beşiktaş ikinci yarıda kazanacak kadar yeterli pozisyonu buldu. Gökhan Töre'nin 'illa ben atayım' diye iki pozisyonda arkadaşlarını görmeyişi var.
Bazen bu tip oyuncular oyun içinde havaya girerler, bizim de başımıza geldi.


Zamanında vermezsen pas opsiyonunu kaybedip şut atmak zorunda kalırsın.


Biraz egoizmi vardı dün. Yine de bunlar oyunun içinde olan şeyler... Antep ise bir-iki istisna dışında pozisyon üretemedi.Antep için 1 puan süperdi şu maç için. 

 

 

Necip hamlesi yerinde 

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta ilk dakikalarda sakatlık şoku Beşiktaş'ta ilk dakikalarda sakatlık şoku

 


İlk yarıdaki dağınıklığın sebebi Oğuzhan'ın Atiba'ya yeterince destek vermemesi oldu. Oğuzhan gol atmasına rağmen bu yüzden çıktı. Kerim'den sonra Necip'i 1-0'ı tutmak için oyunda tuttu. Yorgun bir takım için Necip'in girmesi doğru bir hamle oldu.

 


Eğer Kerim gol anında olmasaydı oyuna girmezdi, Bilic biraz duygusal düşünüp Kerim'i üzmek istemedi. Kerim'in girme sebebi 4-1-4-1 şablonunu bozmadan hücum ağırlıklı devam etmek olacaktı. Slaven Bilic'i tebrik etmek lazım. Taktiksel olarak eleştirebileceğim şeyler var ama takımın psikolojisini iyi yönetti. 

Yarım sıfıra razı 


Rakiplerinin maçlarını erken oynaması nedeniyle iki haftadır sahaya liderliğini kaybederek çıktı Beşiktaş.
Bu kimi takıma oldukça büyük bir baskı getirir. Hırvat hoca bu durumu da iyi yönetti.
Sonuçta bu maç için Slaven Bilic "Yarım sıfıra bile razıyım" demiştir. Tomas Sivok yok, Ersan Gülüm yok, genç bir oyuncu olarak Atınç oynuyor, kolay değil. Gaziantepspor kadro kalitesi düşük bir takım, 15 puan alması sürprizdi. Oğulcan var mesela, çok kuvvetsiz ama yetenekli bir oyuncu. Gaziantep'in ara transfer döneminde en az 3-4 oyuncu takviyesine ihtiyacı var.