Çok centilmence geçti ya derbi… Son yılların en olaysız derbisi hani! Caner topu dışarı falan attı! Sonuçta Fener istediği puanın bir fazlasını aldı.Hani, yatacak yeri olmayanlar, Fenerbahçe"Yatacak" falan diyorlardı!...Acaba onlar halen onlayn mı?***Bu c

Çok centilmence geçti ya derbi…

Son yılların en olaysız derbisi hani!

Caner topu dışarı falan attı!

Sonuçta Fener istediği puanın bir fazlasını aldı.

Hani, yatacak yeri olmayanlar, Fenerbahçe"Yatacak" falan diyorlardı!...

Acaba onlar halen onlayn mı?

***Bu centilmen maçın Beşiktaş'a faturasıysa, 4 eksik, 2 yaralı, 7 Para cezası, 1 İstifa!..

Ayrıca E-Bilet yüzünden uçup giden en az 5-6 Milyon Lira... Oysa maçı kaybetse, en babası 1 Puan kaybederdi Beşiktaş.

Belki o zaman 7 futbolcu bara gitmeye utanır, bu rezalet yaşanmaz, Gökhan Töre vurulmaz, Medya sorumlusu yaralanmaz, üstelik ekmeğinden olmazdı.
Üstüne resmi siteden Fenerbahçe adına açıklama yapılmaz, taraftar bölünmez, Başkan Orman güven kaybetmezdi. Dün akşam Akatlardan yükselen “Yeter artık Fikret Beşiktaş’ı terk et” ve "Fenerbahçe'ye başkan olsana" sesleri bile her yönüyle rahatsız edici.
Olay açıklama, Türk futbol tarihinde bir ilk. 
İlk bakışta Centilmence ama biraz düşününce akla gelen ikinci kelime “Size ne?”
Üstelik Fenerbahçe'nin bu haftaki rakibi Rize'nin düşme riski varken ve en tuhafı senin matematiksel olarak şampiyonluk şansın devam ederken...
Her şey bir tarafa, son dönemde her konuda mağdur edilen taraftarın için, tek kelime etmemişken.
Beşiktaş'ın bugün söylediğini, ben geçtiğimiz hafta Tivitıra yazdım. Tivit tutanaklarında var. Bu benim görüşümdür, sadece beni bağlar… 
Hadi Başkan ya da yöneticiler, çıkıp bir yerde söyleseler, o bile kabul. Onları bağlar… Fakat resmi siteden yayınlanırsa  Beşiktaş camiasının tamamını bu sevimsiz sempatikliğe ortak edersiniz.

Yersiz nezaket çoğu zaman yalakalık olarak algılanır ve altında hep bir şeyler aranır.

***
Beşiktaş kulübünün son yıllarda yaptığı en önemli atamanın, İletişimin başına Erdoğan Aktaş'ı getirmek olduğunu söyledim. Adama göre iş değil, işe göre adam.

Halen görüşümün arkasındayım. BJK TV’de haber müdürlüğü yapmaya başlayan Hakan Gündoğar’ın bu işle en ufak bir alakası olamaz zaten görev alanı değil.

Bu işin arkasında sanki başka bir şeyler var. İyi bir Beşiktaşlı ve adam olduğunu  bildiğim Erdoğan Aktaş, bu tarz yersiz bir açıklamayı bence kendi tivitır hesabından bile kolay kolay yapmaz çünkü taraftarı iyi tanır, tepkileri önceden görür ve kaş yapıyorum diye göz çıkarmaz. 
Açık söylemek gerekirse resmi sitenin başında Tuğrul Yenidoğan olsa, bu açıklamaya şahsi tepkim çok sert olurdu.

‘Her hareketiyle camia değerlerini yerle bir eden bu adamı sonunda o görevden aldınız da, elinden internetin şifrelerini almadınız mı?’ diye düşünmedim değil! 
En son, Yıldırım Demirören Beşiktaş başkanıyken “Fenerbahçe’miz” dediğinde yer yerinden oynadı, sonra işin kokusu çıktı. Gitti Federasyon başkanı oldu. 
Şimdi herkesin aklına türlü türlü senaryolar geliyor ve çok az kişi sadece “Fair Play” diyebiliyor. İşte bu ruh hali bile, maalesef yapılan şeyin yersiz  olduğunu kanıtlıyor.

Tamam. Centilmenlik ve nezaket bu camianın ruhunda var fakat kendi cenazeni kaldırmadan, el alemin düğününde göbek atmaya benzedi bu iş.