FİKRET ORMAN'DAN GALATASARAY'I KIZDIRACAK SÖZLER!
Vodafone Arena Stadı'nın yapımı ile birlikte geçen zamanda bir takım inşa ettiklerini ifade eden Orman, "Sponsorluk geliri olarak ve stat geliri olarak artık çok üst düzey noktalara geleceğiz. Rakiplerimizden çok çok daha fazla sponsorluk anlaşmalarına imza atıyoruz. Hem stat yapıyoruz, hem borç kapatıyoruz, bir yandan da bir takım yaratmaya çalışıyoruz. Transfer de yapıyoruz. Bunların hepsi bedava olmuyor. Türk Milli Takımı'nın ve Alman Milli Takımı'nın gollerini atan oyuncuları, sokaktan geçerken kendi kendine bu takımın kapısından içeri girmediler. Bunların hepsi parayla oluyor. Galatasaray'ın stadı yapılırken işçiler yolları kestiler, paralarımızı alamıyoruz diye. Siz hiç duydunuz mu Vodafone Arena'da paralar ödenmiyor, işçiler yolara çıktı diye duydunuz mu?'' dedi.

''STADI O SENE BU SENE OLSUN DİYE ERKEN AÇIYORUZ''
Kendilerini sürekli engellemeye çalışan kesimin şimdi de neden erken açtıkları konusunda eleştiri yaptıklarına değinen Fikret Orman, "Stadı bitirdik. 11 Nisan'da açacağız. Şimdi de 'niye acele ediyorsun, niye hemen tam bitmeden açıyorsun' diye konuşuyorlar. Söylüyorum, biz bu stadı şampiyon olmak için yaptık. UEFA parasını almak için yaptık. Geçen sene de bu zamanlara lider girmiştik. Stadımız olmadığı için gerisini getiremedik. Rakiplerimize baskı kuramadık. Şimdi yeni stadımızda şampiyon olmak için stadı açıyoruz. O sene bu sene olsun diye açıyoruz'' şeklinde konuştu.

''TÜRK HAVA YOLLARI BİLE YAPMIYOR''
Vodafone Arena'da oynanacak üç maça tek bilet uygulaması ile kombine fiyatlarının yenilenmesi yönündeki eleştirileri de cevaplayan Orman, ilk maç olan Bursaspor karşılaşması için 2 bin 500 kişilik günlük bilet ayıracaklarını söyledi.

Orman, ''Üç yıldır kombine alanlar vardı ve onların bu statta önceliği vardı. Hep açıkladık bunu. Şimdi gelmişler, kombine fiyatları böyle olur mu, niye zam yaptınız, niye üç maça tek bilet, niye pahalı diye yine eleştiriyorlar. Son dakikada uçağa binenle, bileti önceden alıp binenin fiyatı aynı olur mu? Türk Hava Yolları bile yapmıyor bunu. 3 yıldır bizi destekleyip kombine alanlarla şimdi kombine alanların ödediği para tabii ki aynı olmayacak. Üç maça tek bilet uygulaması için ilk maç için bir çözüm ürettik. Bursa seyircisi o maça gelmeyeceği için 2 bin 500 kişilik yeri sadece o maça ait olacak şekilde günlük olarak Avrupa'dan, Anadolu'dan gelecek seyircilere satışa sunacağız. Bunun dışında 3 maça tek bilet uygulamamız olacak. Fiyatlar pahalı diyorlar. Kimse almak zorunda değil. Kombine sahiplerine öncelik tanıdık. Onlar almazsa zaten çok yoğun talep var. Biletlerin hepsini satarız" diye konuştu.

''FİKRETÇİĞİM AÇILIŞA GELECEĞİZ, YER VAR MI"
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman son olarak 3 yıldır maçlara gelmeyip kendisini ilk maç için arayanlara verdiği cevapları açıklayınca salondan büyük alkış aldı. Orman, bu kişilere verdiği cevabı, ''Şimdi stadı bitirdik, açılışa az kaldı, beni herkes arıyor. Artık telefonum hiç susmuyor. Arıyorlar, 'Fikretçiğim açılışa geleceğiz, yer var mı' diyorlar. Ben de soruyorum, 'Sen daha önce maça geldin mi' diye, 'hayır' cevabını veriyorlar. Ben de 'Yine gelme, git evinde seyret' diyorum. Gelme, git evinde seyret. Stadın yanından geçmemişsin, Konya'ya, Ankara'ya, Olimpiyat'a, Başakşehir'e gelmemişsin, şimdi arıyorsun. Boğazın kenarına yalı yapacağız, sen gelip kahve içeceksin. İçme, git evinde iç" diye açıkladı.KAYNAK:DHA