Beşiktaş'a yeniden döndüğü için adete ayakları yerden kesilen Ricardo Quaresma, mutluluğunu ilk çıktığı idmanda da yansıttı. Attığı çalımlar ve hırsıyla alkış alan Portekizli, siyah beyazlıların kampına büyük renk kattı.

Gözden kaçırmayın

Gedson: Beşiktaş taraftarını göreceğim için çok heyecanlıyım Gedson: Beşiktaş taraftarını göreceğim için çok heyecanlıyım

Beşiktaş’a yeniden dönen Ricardo Quaresma, kampta farkını hemen ortaya koydu. Portekizli yıldız, antrenmanda atığı çalımlarla takım arkadaşlarını adeta ipe dizdi. Quaresma gelene kadar aşırı disiplinin hakim olduğu kampta perşemden itibaren daha bir renkli bir hal aldı. Futbolcuların daha neşeli oldukları görülürken Avusturya ve civar ülkelerde yaşayan siyah beyazlı gurbetçi taraftarlar da takımlarının kampına akın etmeye başladı.

İşte Ricardo Quaresma’nın siyah beyazlı takımın kampına getirdiği renkler:

İLK BACAK ARASI ÇALIMI FRANCO’YA

1-İLK bacak arası çalımını Franco’ya attı. Eslem ise izin vermedi. İdman bitiminde orta sahadan meşhur trivelasıyla topu çatal tabir edilen noktaya gönderdi.

SEN MİSİN BANA 7’Yİ VERMEYEN!

2-Çok sevdiği 7 numarayı giyen Töre’ye attığı çalımla adeta belini kırdı. Ama ikilinin arasından su sızmıyor.

ERSAN’IN ŞAKASINA KURBAN

3- harareti gidermelk için getirilen karpuzlardan Ersan Gülüm, Quaresma’nın başına koyarak hoş geldin partisi yaptı. Portekizli bu şakaya gülerek cevap verdi.

KRAMPONU KENDİSİ TEMİZLEDİ

4- Kramponlarını kendisi temizledi. Malzemecilerden Süreyya Soner, Ünal Ünal Akkoyun, Erdal Erdem ve Abdurrahman Ezer ile kucaklaştı ve çalışma sonunda onlara yardım etti.

ŞENOL GÜNEŞ İLE KİMYASI TUTTU

5-Teknik direktör Şenol Güneş ile hemen ilk günden iyi bir diyalog kurdu. Hocanın verdiği her görevi heyecanla yerine getirmeye çalıştı. Taraftarların da fotoğraf çektirme arzularını hiç reddetmedi. Her isteyenle bol bol selfie çektirdi.

TOPU BIRAKMIYOR ATIBA GİBİ HIRSLI

6-1 saat 45 dakikalık idmanda topla en çok oynayan isim o oldu. Yaptığı asistlerle alkış alırken markaj yapmaktan da geri durmadı. Mücadele azmiyle takımın ciğeri Atiba’dan geri kalmadı.

HİÇ BİR GAZETECİYİ GERİ ÇEVİRMEDİ

7- ŞÖHRETİNE rağmen burnu havalarda değil. Özellikle de medya mensuplarına karşı oldukça nazik davrandı. Bir çok medya kuruluşundan kendisine gelen röportaj taleplerinin hepsine karşılık vermeye çalıştı