Sivok Böyle Veda Etti

Sivok böyle veda etti...

FUTBOL 30.05.2015 - 13:22 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı

Futbol Takımımızdaki kariyerini sonlandıran Tomas Sivok için BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde bir veda töreni düzenlendi.

Beşiktaş'tan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı

Törende; Basketbol Şubesi, Dernekler ve Taraftarlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Hakan Özköse ve Futbol A Takımı'ndan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Mete Vardar yer aldı.
 
Beşiktaşımızda 7 yıl oynamanın kendisi için gurur kaynağı olduğunu belirten Tomas Sivok şu ifadeleri kullandı:
 
“Burası benim evimdi, ailemdi. Çok güzel insanlarla tanıştım. Bu kulüpte oynarken evlendim ve iki çocuğum doğdu. Büyük mutlulukları hep beraber yaşadık. Burayı her zaman evim olarak göreceğim. Ayrılmam benim için burukluk getirmiyor. Yeni deneyimler ve heyecanlar hissediyorum. Bu ailenin parçası olmak gurur kaynağı. Futbolun içinde her zaman bitiş ve başlangıç vardır. Sözleşme konusunda anlaşamadık ama kimseye kırgınlık hissetmiyorum. Güzel duygularla ayrılıyoruz. Oyuncular gider, oyuncular gelir. Bazı dönemlerin sonu olması gerekiyor. Belki Milosevic benden bayrağı devralacak. Kulüpten bu şekilde güzel ayrılmak da mutluluk verici. Bundan sonraki hayatımı dört gözle bekliyorum. Yeni deneyimler yaşamam lazım. Yeni bir kulüpte, yeni insanlarla tanışmam lazım. Sürekli oynayabileceğim bir kulübe gitmek için çalışmalarım var. Benim için kolay olan kulüpte devam etmekti. Devam ettiğimde bu hissi ve heyecanı yitirecektim. 3-4 yıl daha üst düzey futbol oynayabileceğim, yeni hisleri birkaç kez yaşayabileceğim bir yere gitmek istiyorum. Beşiktaş sayfası kapanıyor. Bundan sonraki kulübüm, ister Türkiye'de olsun ister yurt dışında olsun inşallah en azından rakip olarak o atmosferi yeniden solurum. İnönü Stadı'nın o muazzam atmosferini yaşamak mutluluk kaynağı. Antrenörlük kurslarını ülkemde uzun süredir alıyorum. Antrenörlük belgelerini aldıktan sonra antrenör olur muyum, bilmiyorum. Gelecekte de futbolun içinde kalmak istiyorum. Şartlar doğru olursa Beşiktaş'a gelmek isterim. Beşiktaş benim ailem.”
 
Mete Vardar: ‘ Tomas Sivok büyük emekler verdi’
 
Futbol A Takımı'ndan Sorumlu  Mete Vardar, Sivok’un kulübe büyük emeklerinin bulunduğunu belirtti ve şunları söyledi:
 
“Sivok, Türkiye liglerinde 156 kez olmak üzere toplamda da 198 maçla en fazla oynayan yabancı oyuncumuz. Bu anlamda ödüllendirmek istedik. Birkaç maç önce bu ödüle layık oldu ama sezon sonunu bekledik. Kaptanımız 7 sene çok büyük emekler verdi, çok büyük katkılar verdi. Geçmişte şampiyonluk yaşayan tek oyuncu. Bu gurur ve mutluluğu hep beraber yaşıyoruz.”
 
Konuşmalar sonrasında Futbol A Takımı'ndan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Mete Vardar, Tomas Sivok’a hizmetleri nedeniyle teşekkür etti ve plaket takdim etti.

 

 

Resmi Site