Sivas ultimatomu

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, bugünkü Sivasspor maçının önemine dikkat çekti.

FUTBOL 08.03.2015 - 12:07 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Eskişehirspor ve Balıkesirspor maçlarında yaşanan kayıpları, mart ayındaki maçlarla kapamak isteyen Slaven Bilic, oyuncularını uyardı, “Milli maçlar arasına kadar tüm maçları kazanmak için önce Sivasspor’u yenmek zorundayız” diye konuştu.

Ligde son iki haftada, önce Eskişehirspor’a 1-0 yenilen, ardından da Balıkesirspor ile 2-2 berabere kalarak 5 puan kaybeden Beşiktaş’ta, Teknik Direktör Slaven Bilic, kayıp puanların telafi etmenin peşine düştü.

Futbolcularıyla hafta boyunca sık sık konuşarak onları zorlu Sivasspor deplasmanına hazırlayan Hırvat hoca, olası bir puan kaybında her şeyin bitmeyeceğini ama şampiyonluk yarışında çok büyük darbe almış olacaklarını söyledi. Balıkesirspor maçındaki kaybın tam bir hayal kırıklığı olduğunu hatırlatan Bilic, şöyle devam etti:

“Maç öncesinde iki gün izin yaparak hepimiz fiziksel ve mental olarak dinlendik. Benim için en önemli şey mental dinlenmedir. Yeni bir serinin başlangıcını yapacağız. Hem ligde hem de Avrupa’da zorlu maçlarımız var. Yine yoğun bir döneme giriyoruz. Milli takımlar arasına kadar tüm maçları kazanmak için önce Sivasspor’u yenmek zorundayız. Mart ayı bizim için çok önemli... Her iki kulvardaki hedeflerimize daha da yaklaşacağımız bir ay.”

Telafi edilebilir

Eskişehirspor ve Balıkesirspor maçlarında kaybedilen beş puanın mart ayı içerisinde telafi edilebileceğini de sözlerine ekleyen Bilic, “Rakiplerimiz birbiriyle oynayacak. Oradan çıkan skor da bizi çok yakından ilgilendiriyor. Bizim gibi rakipler de sürpriz puan kayıpları yaşayabilir. O nedenle kendi maçlarımızı kazanarak avantajlı durumda olmalıyız” diye konuştuğu öğrenildi.

Tolgay kararsızlığı

Balıkesir karşısında oyun kurucu olarak Sosa ve Tolgay’ı deneyen Bilic, Sivas maçı için kararsız kaldı. Beşiktaş teknik patronunun yine Sosa ile başlayıp, gidişata göre karar vereceği öğrenildi.

Sivasspor ile bugün kritik viraj niteliğinde bir maça çıkacak olan Beşiktaş’ta, teknik direktör Slaven Bilic, son taktik planlarını kurmaylarıyla birlikte hazırladı. Mecburi rotasyonlar dışında genelde ideal kadroyu bozmayan Bilic, bir tek Tolgay konusunda kararsızlık yaşıyor.

Hafta içindeki idmanlarda oyun kurucu olarak Sosa ile Tolgay’ı değişimli oynatan Hırvat teknik adam, her iki oyuncusundan da eşit şekilde yararlanmaya çalışacak. Belindeki ağrılar nedeniyle zaman zaman form düşüklüğü yaşayan Sosa konusunda kararsızlık yaşayan Hırvat çalıştırıcı, bu oyuncuyla görüşerek Sivasspor maçı öncesinde mental durumunu öğrenmeye çalıştı. Bilic’ten ilk on birde forma isteyen Arjantinli oyuncunun, sağlık açısından da kendisini iyi hissettiğini söylediği ortaya çıktı.

İkinci yarı hazırlığı

Genelde Tolgay’ı, ikinci yarılarda oyuna alarak, Beşiktaş’ın hücum ve orta saha gücünü ayakta tutmaya çalışan Slaven Bilic’in, tercih hakkının Sosa’ya yakın olduğu öğrenildi.

Kaynak: Milliyet