Ntvspor yorumcusu Güntekin Onay kaleme aldı...

 BEŞİKTAŞ kalesine maç boyunca toplam 1.5 tane atak yapan bir takımdan 3 gol yedi. Az kalsın 4.’yü de yiyordu. Toplam 1.5 atakla 4 gol yemeyi başaran ilk takım olarak tarihe geçecekti. Abartı falan yok. İyi mücadele etti ama ofansif anlamda gerçekten de gollük toplam 1.5 atak yaptı maç boyunca Akhisar...

 
EV sahibinin penaltının olduğu pozisyona kadar tek bir atağı yok. Alexis’in elle oynaması net penaltı. Doğru. Ancak gollük bir aksiyon veya pozisyon yok. Maç 1-1 oluyor. 2’nci golde kaybedilen top, güzel bir pas ve iyi bir koşu ile beceri dolu bir vuruş var. Zaten tek pozisyon da o. 3’üncü gol İsmail’in kısa düşen pası, Alexis’in anlamsızca topu kaleciye bırakması ve Tolga’nın  ile hatalar zinciri. 
 
RAKİPLER pozisyon bulamıyor, gol buluyor. Beşiktaş’ın kritik haftalarda son 3 maç yediği gol sayısı: 6. Bursa 2 kez gelmiş gol atmış, Sivas ise 1 kez. Beşiktaş biraz stresli lakin kötü oynamıyor. Oyunun kontrolünü rakiplere hiç vermiyor. Bunlar önemli artılar. Ancak bazı oyuncularda gereksiz ve anlamsız bir stres var. 3-2’den sonra Serdar ve Necip ağlıyor. Niye ağlıyorsun kardeşim? Kaybetsen bile 5 puan öndesin. Avantaj her türlü sende. Niye ağlıyorsun? 
 
NEDEN STRES VAR? 
 
BEŞİKTAŞ’IN sorgulaması gereken durum bu. Görünen o ki siyah-beyazlılar  ne geçtikten sonra 2 farkı bulmak zorunda. İsmail de asist ile iyi başladığı maçı felaket bir oyun ile bitirdi. Tüm bunlar stresten kaynaklanıyor. 
 
BEŞİKTAŞLI futbolcu şunu bilecek. Siz iyi bir takımsınız ve iyi oynuyorsunuz. Buraya da bileğinizin hakkıyla, emek sarfederek geldiniz. Yarışmak tabii ki kolay değil. Her maç zor ancak avantaj sizde. Her şey sizin kontrolünüzün altında. 
 
DÜN Soner’in direkten dönen topu ve 90’da Cenk Tosun’un beraberlik golüyle ligde şampiyonluk yarışının seyri değişti. Beşiktaş yenilse F.Bahçe, tüm maçlarını kazansa siyah-beyazlıların 1 beraberlik şansıı kalmayacaktı. Şimdi hâlâ var. Yarış devam ediyor, Beşiktaş fırsat tepse de hala büyük avantaja sahip. Çünkü F.Bahçe’nin hiç kredisi yok.